KADİRLİ’DE ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

0
266

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Kadirli’de de 2010–2011 Eğitim Öğretim yılında 28 bin 920 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Kaymakam Ulusoy, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, İlçe milli Eğitim Şube Müdürleri Sabit Aksoy ve Fehmi Haytaoğlu ile birlikte Kadirli Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne törenine katıldı.
Öğrencilerin yoğun sevgi gösterisinde bulunduğu Ulusoy, konuşmasında, Kadirli’de ilk ve orta dereceli okulda eğitim öğretim gören tüm öğrencilerin çok başarılı olduğunu belirterek, emeği geçenleri kutladı.
İlçe milli eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, ise her yıl eğitim ve öğretimde çıtayı en yüksek hedefe koymak üzere çalıştıklarını söyledi.
Canbolat, geleceğin büyük insanlarının yetiştirildiği eğitim yuvalarında okuyan öğrencilerle her zaman gurur duyduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Bugün belki bazı öğrencilerimizin karnelerinde kırık notları olacaktır. Ben inanıyorum ki bu yaz tatilini öğrencilerimiz çok iyi değerlendirerek, yeni yıla daha zinde gireceklerdir. Velilerimizden çocuklarının karnelerinde zayıf olanlara asla kızmamalarını ve kötü davranmamalarını tavsiye ediyorum. Çocuklarınıza çalışarak bu zayıf notlarını düzeltebileceklerini anlatın. Yavrularımızın başarısı sadece okul içerisinde değil gerçek hayatta da çok önemlidir. Öğrencilerimizin 3 aylık yaz tatilini en güzel ve en verimli şekilde değerlendirmesi dileğiyle öğretmen ve velilerimize çocuklarına sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum”dedi.
Törenin ardından katılımcılar tarafından öğrencilere takdir ve teşekkür belgeleri ile birlikte karneleri verildi.
Kadirli Anadolu Lisesi Müdürü Şendağ Eser ve Müdür Başyardımcısı İbrahim Ayyıldız, karne ortalamasına göre en yüksek puanı alan öğrenciye, devamsızlığı bulunmayan öğrenciye ve okul idaresi tarafından bu yıl ilk defa yılın öğrencisi seçilen iki öğrenciye çeşitli hediye ve onur belgesi verdi.
Tören sonunda, Kaymakam Ulusoy, Milli Eğitim Müdürü Canbolat ve diğer katılımcılar Okul idaresi, öğretmenleri ve okul müdürü Şendağ Eser’i öğrencilerin aldığı başarılı sonuçtan dolayı kutladı.                       Efendi Erkayıran-Menderes Özat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz