KADİRLİ SPOR GELECEĞİN YILDIZLARINI SEÇİYOR

0
144

 
Osmaniye Amatör Küme futbol liginde şampiyon olarak tamamlayarak  Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele edecek olan Kadirli Spor tarafından yaz futbol okulu açıldı.
Kadirli Spor Kulübü Başkanı Özkan Esgicioğlu, yönetim kurulu üyeleri Abdurrahman Somyürek ve İdris Nacar ile birlikte Serhat Halı Sahada açılan futbol okulunu ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.
Esgicioğlu, bu yıl BAL liginde mücadele edeceklerini ve geleceğin başarılı sporcularının yetiştirilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini söyledi.
Altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi İdris Nacar ise spora hizmetten büyük onur durduklarını ifade etti.
Kadirli Spor’un geleceği ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması amacıyla açılan yaz futbol okuluna ilginin yoğun olmasının sevindirici olduğunu anımsatarak, “Kadirli’de, sporun her türlüsüne destek vermeye hazırız. Bu yıl çok önemli başarılara imza atmak istiyoruz. Öncelikle yönetim ve teknik heyet ile birlikte güzel bir görev dağılımında bulunduk. Bu yıl ilk defa açtığımız yaz futbol okuluna 6, 8 ve 16 yaş olmak üzere 3 kategoride 100’e yakın sporcu müracaat etti. Deneyimli antrenörlerimiz sayesinde bir hafta sonra yetenekli sporcuları seçerek altyapımızı oluşturacağız”dedi.
Teknik Sorumlu Hasan Toprak da Türk sporuna büyük katkı sağlayacak başarılı sporcuların yetiştirilmesine katkıda bulunmak için çalışmaları sürdüreceklerini belirtti.
Spora verdiği destekten dolayı herkesin takdirini kazanan Kadirli Spor Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahman Somyürek, takıma verdiği destekten dolayı herkese teşekkür ederek, Kadirli Spor’un hedefinin 3. lig olduğunu söyledi. Efendi Erkayıran-Menderes Özat