KADİRLİ İLÇE MÜFTÜSÜ ÖNCÜ’DEN KANDİL MESAJI

0
154

Kadirli İlçe Müftüsü Orhan Öncü, 28 Haziran Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gecenin miraç Kandili olduğunu söyledi.
Öncü, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamasında, bu gecenin manevi sevabının çok büyük olduğunu söyledi.
Miraç’ın insanın iç dünyasına yapılan bir yolculuk olduğunu anlatan Öncü, açıklamasının devamında şunları kaydetti.
“Recep, Şaban ve Ramazan ayları içinde çok mübarek geceler bulunduğunu söyleyen İl Müftüsü Şaban İşlek, “Recep ayının 27. gecesine rastlayan Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gecede Miraç gecesini kutlayacağız. Recep ayının 27. gecesinin tanık olduğu bu büyük buluşma, her müminin günde beş vakit namaz aracılığıyla hikmetlere yaşadığı bir yolculuktur. Bu seyahat ve ulvi yolculuk, Allah Resulünden başka hiçbir kula nasip olmamıştır.
Miraçta, peygamberimizin ümmeti için Allah’a şirk koşmadan ölenin cennete gireceği, Bakara suresinin son iki ayeti ve günde beş vakit namaz hediyesi verilmiştir. Miraç, Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir. Miraç’ı hatırlamak ve anlamak, günde beş kez kapısını çaldığımız Allah’ın sonsuz merhametine yeniden ulaşma dileğidir. Unutmayalım, dua da bir başka anlamda miraçtır ve dua Allah ile kul arasında yüksek bir bağdır. İnsanın bu dünyadaki yalnızlığını gideren en büyük buluşmadır. Onun için duayı hayatımızın hiçbir safhasında ihmal etmemeliyiz”
Ülkedeki ve dünyadaki tüm Müslümanların Miraç Kandili’ni kutlayan Öncü, “Bu kandilin, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine, dünyada yaşanan acı ve göz yaşının yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasına vesile olmasını Cenab- Hak’tan niyaz ediyorum”dedi.                                    Menderes Özat-Efendi Erkayıran