KADİRLİ BELEDİYESİ’NDEN EVDE YAŞLI BAKIM HİZMETİ

0
166

 
Kadirli Belediyesi tarafından kurulan “Evde Yaşlı Bakım Hizmeti” çalışmasını yoğun ilgi gösterdiği bildirildi.
Belediye Başkanı Ömer Tarhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, evinde bakım ihtiyacını karşılayamayan yatalak, hasta ve kimsesiz ile ihtiyaç sahiplerine yönelik hayata geçirilen ‘Evde Yaşlı ve Bakım Hizmeti’’ ile günde 6 aileye gidildiğini söyledi.
Tarhan, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Evde Yaşlı ve Bakım Hizmeti birimince, önceden tespit edilen, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi hastalarla birlikte yaşlılara sağlık, temizlik (kişisel bakım, ev temizliği, çamaşır yıkama, ütü ve yemek temin etmek), psikolojik, rehberlik, refakat ve danışmanlık hizmetlerinin evde iyi şekilde verildiğini ifade etti.
Ayrıca gıda yardımı ihtiyacı olan yaşlılara gıda yardım paketleri ve ilaç gibi desteklerinde sağlandığını anımsatan Başkan Tarhan, “Kendilerine ilgi gösterilmediğini düşünen yaşlı vatandaşlarımıza hizmet götürerek, onların toplum içindeki konumlarını iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Biz çeşitli vesileler ile kimsesiz kalmış ve ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş yaşlılarımıza hak ettiği saygı ve hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Yaşlılarımızın şehirde yaşamanın getirdiği ulaşım, erişim, tedavi ve kişisel bakım gibi hizmetleri yaşadıkları yerde veriyoruz. Bu durum onları memnun ederken biz de yaptığımız hizmetten büyük keyif alıyoruz. İnşallah bu sosyal çalışmalarımız artarak devam edecek”şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ