KADİRLİ BELEDİYESİ MESLEK SAHİBİ EDİYOR

0
191

Kadirli Belediyesi bünyesinde kurduğu Meslek Edindirme Kursları ile ilçedeki gençleri meslek sahibi yapmaya devam ediyor.
Daha önce verilen birçok kursta başarılı sonuçlar elde eden Kadirli Belediyesi, eski düğün salonundaki Kadın faaliyetleri Merkezinde açtığı Karatepe Kilim kursu ile bayanları meslek sahibi ediyor.
Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,  15 yaş üstü bayanların katıldığı kursta, isteyenlerin hem bütçelerine katkıda bulunduğunu hem de meslek sahibi olacaklarını söyledi.
Başkan Tarhan, imkanlar ölçüsünde sosyal, kültürel ve sportif çalışmaların yanında hizmet vermeye de büyük gayret gösterdiklerine dikkat çekerek, “Biz balık vermiyor balık tutmayı öğretmeye çalışıyoruz. Belediye Kadın Faaliyetleri Merkezinde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelimizin nezaretinde başarılı ve deneyimli kurs öğreticilerle işsiz bayanlarımızı meslek sahibi yapıyoruz. Allah izin verirse bu kurslarımızı artıracağız.”dedi.
Belediye Başkanı Ömer Tarhan’a kursu açmasından dolayı teşekkür eden kursiyerler ise kurs sayesinde meslek sahibi olmanın ve aile bütçesine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Kurs sayesinde el sanatlarımız gelişti. Boş zamanlarımızı meslek sahibi olmak için en güzel şekilde değerlendiriyoruz. Kurs süresince yaptıklarımızı satarak aile bütçemize katkıda bulunabiliyoruz. Belediye Başkanımız Ömer Tarhan’dan Allah Razı olsun. Bize bu imkanı ve ortamı sağladığını için”şeklinde konuştular. MENDERES ÖZAT