IŞIKBOL’DAN HAKKARİ’DEKİ SALDIRIYI KINAMA

0
171

Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneği Başkanı Battal ışıkbol ve yönetim kurulu üyeleri, Hakkari’deki hain saldırıda şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.
Işıkbol, yaptığı yazılı açıklamasında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olduğunu belirtti.
Devletin dış düşmanlardan ziyade içerde beslenen hainlerle başının dertte olduğunu ifade eden Işıkbol, şunları kaydetti:
“Hakkari’de askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşedikleri mayını infilak ettiren PKK’lı teröristler, bölgeye sevk edilen askerlerimizi pusuya düşürmüş, patlamada şehit olanlarla birlikte ilk belirlemelere göre biri Binbaşı 8 askerimizin şehit olduğu, 11 askerimizin de yaralandığı haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunlarla baş edecek güçtedir. Şehitlerimiz için ağlamaktan göz pınarlarımız kurudu. Masum yavrularımızın canına kastedenleri, terörün gerçek yüzünü bir kez daha bütün acımasızlığıyla ortaya koyanları, bizlere bu acıları yaşatanları ve onlara destek olanları nefretle kınıyorum.
Hain ellerin, bizim birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacağını bir kez daha hatırlatırken, şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.”