İŞÇİLER ÖZ BÜRO SEN’E KAYIT OLDU

0
185

Hak İş’e bağlı Öz Büro Sen tarafından 6111 sayılı yasa ile Belediyeden Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine geçen işçilerle yemekli toplantı düzenlendi.
Öğretmenevi’nde düzenlenen yemeğin ardından toplantı salonunda bilgilendirme ve istişare konularında görüşler belirtildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, burada yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetler’den sonra en fazla kadroya sahip olan milli eğitim camiasına katılan işlere hoş geldiniz diyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.
Canbolat, bin 500 öğretmen ve yaklaşık 30 bin öğrenci ile Kadirli’de eğitim öğretim verildiğini anımsatarak, “Biz hizmetimiz Allah için yapıyoruz. Müfakatını da Allah’tan bekliyoruz. Çok şükür Türk Milleti olarak geçmişte büyük hizmetlere imza attık. Bununla da gurur duyuyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile kimsenin siyasi, dini veya ırkına bakmadan yaptığı işi ile değerlendiririz. Biz yaptığı işine bakarız. Düşmanımız da olsa işini iyi yapıyorsa başımızın üstünde yeri vardır. Ailemizin birer ferdi olan siz değerli mesai arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor, görevinizde başarılar diliyorum. Sorunlarınızda kapımız her zaman açık.”dedi.
Eğitim Bir Sen Kadirli Temsilcisi Mustafa Demirci, Öğretmenevi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çiftçi ve Öz Büro Sen Genel Merkezinden Teşkilat Uzmanı Murat Keklik’in konuşmasının ardından toplantı soru cevap şeklinde devam etti.
Toplantı sonunda 6111 sayılı yasa ile Milli Eğitim müdürlüğüne geçen işçilerden 60 kişinin Öz Büro Sen’e kayıt yaptırdığı ve diğerlerinin evraklarını tamamlamasının ardından kayıtları yaptıracağı kaydedildi.                                      Menderes Özat-Efendi Erkayıran