HALBUR YAYLASI BUNGALOV EVLERİ PROJESİ HIZLANDI

0
712

Andırın Belediyesi’nin geçen yıl yapımına başladığı ve 6 Şubat Depremlerinden dolayı ara verilen “Halbur Yaylası Bungalov Evleri projesi”nde yeniden çalışmalar hızlandırıldı.
Tamamlandığında bölgenin en gözde yerlerinden birisi konumuna aday olan Halbur yaylası, Doğa severlerinde uğrak yeri olacak.
DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) Destekli Andırın Belediyesi’nin Projesi olan Halbur Yaylası’nda yapılacak olan 8 adet Bungalov evleri bu yılın sonunda tamamlanacak.
Sedir, Çam, Köknar, Meşe ve Ardıç ağaçlarının yoğunluğu ile Orman çeşitliliğinin fazlası ile hissedildiği bölgede evlerin tamamlanması ile gözde bir yer haline gelmesi hedefleniyor.
Çocuk Parkları, Karavan Park yerleri, Yürüyüş yolları, Restaurant ve Konaklama hizmetlerinin verileceği bölgeye yerli ve yabancı turistlerin ilgi göstereceği belirtiliyor.
BAŞKONUŞ YAYLASINA RAKİP OLACAK
Doğa harikası yerlerden birisi olan Halbur yaylası’nda Andırın Belediyesi’nin bu projesinin hayata geçmesi ile bölgemizde bulunan ve önemli bir mesire alanı olan Başkonuş Yaylası’na alternatif olarak görülen Halbur Yaylası, Yaz ve Kış aylarında aktif bir mekan olacak.
MİLLETVEKİLİ ŞAHİN İNCELEMELERDE BULUNDU
Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin Halbur Yaylasına gelerek çalışmalar hakkında bilgiler alarak, “Gerçekten güzel bir proje ortaya koyulmuş, bölgemiz için önemli bir yer olacak, Andırın Belediyesi’ni ve çalışanlarını kutluyorum, Andırın’ın cazibe merkezi olacağına inancım tam.” dedi.