H. ÖZKAN ESGİCİOĞLU FEDERASYON BAŞKAN YARDIMCILIĞINA SEÇİLDİ

0
165

Kadirli Spor Kulübü Başkanı İnş. Müh. H.Özkan Esgicioğlu Osmaniye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2. başkanı ve konfederasyon delegesi oldu.
Kadirli Spor Kulübü Başkanı H.Özkan Esgicoğlu gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi;
AMATÖR:      Bir işi para kazanmak amacı ile değil, sadece zevk için yapan kimse olarak tanımlanır.
AMATÖR SPOR KULÜBÜ de sporu sadece bir oyun olarak gören, hiçbir çıkar beklemeksizin yalnızca sportif ruhunu tatmin etmeye çalışan bireylere spor yaptırmak amacı ile Dernekler Kanunu hükümlerine göre oluşturulmuş sivil toplum örgütleridir.
Son dönemde bunun biraz dışına çıkılsa da AMATÖR SPOR KULÜBÜ de sporu sadece bir oyun olarak gören, hiçbir çıkar beklemeksizin yalnızca sportif ruhunu tatmin etmeye çalışan bireylere spor yaptırmak amacı ile Dernekler Kanunu hükümlerine göre oluşturulmuş sivil toplum örgütleridir.
Ülkemizde faaliyet gösteren 4500’e yakın spor kulübümüz bünyesinde bulunan (10.000)üzerindeki futbol takımı ile dünyada olduğu gibi futbolun daha ön plana çıktığı ülkemizde Amatör Spor Kulüplerimizin önemi, üzülerek ifade etmek isteriz ki yeterince anlaşılmış değildir; Şöyle ki, çocuk ve gençlerden oluşan son derece önemli, geniş, dinamik bir kitleye hitap eden Amatör Spor Kulüplerimiz de kulüplerimizin çocuklarımıza ve gençlerimize spor yaptırmanın yanında ,model olma,yol gösterme ve sosyal birey olarak kimlik kazandırmada okul ve aile gibi son derece önemli işlevleri de vardır.Artık 8 yaş gibi çok küçük yaşlarda kulüplerimizin bünyesine alınan çocuklarımız,bireylerin yaşamında çok önemli yer tutan çocukluk ve gençlik dönemlerini Amatör Spor Kulüplerimiz bünyesinde geçirebilmektedir.Bu anlamda bir spor kulübü bünyesinde spor yapma fırsatını bulan çocuklarımız sağlıklı bir gelişim göstererek sosyalleşebilmekte ve en azından bir takım kötü alışkanlıklardan uzak kalmaktadır.
Ülkemizde son yıllarda büyük artış gösteren toplumsal suç oranlarındaki artışların temel nedeni ekonomik olmakla birlikte  daha çok çocuğumuza ve gencimize spor yapma fırsatı sağlayamamış olmamız da yatmaktadır; Ayrıca bugün sadece şikayet ettiğimiz ve suçlularını bulmaya çalıştığımız “Sporda Şiddet”in artmasının bir nedeni de spor yapan değil,seyirci konumuna düşen gençlerimizin artmasıdır.
Bu nedenle Amatör Spor Kulüplerimizin yaşaması, yaşatılması, ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda, Amatör Spor Kulüplerimizi yapısal anlamda sağlam temeller üzerine oturtmalı, kulüplerimizi, çocuklarımız ve gençlerimizin okul ve ailesi dışında spor yaparak zamanını geçirebildiği toplumsal işlevi olan yerler olarak görüp,Devlet,özel sektör,yerel yönetimler katkısı ile desteklemeli ve kalkındırmalıyız
Amatör spora hizmet edenler,gönül verenler,değerli yöneticiler,teknik adamlar ve değerli sporcular,yaşadığınız her türlü zorluğa,olumsuzluğa rağmen bizlerin spora ve birbirimize olan gönül bağımız,hizmetlerimizi devam ettirecektir.,ettirmelidir.Unutmayalım;”BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”
Osmaniye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun yeni yönetimi şöyle;
YÖNETİM KURULU ASİL                                                      YEDEK
1 – Levent ÖZTÜRK              Başkan                            1 – İbrahim ÖZBAY
2 – Nedim ÜNLÜ                   Sekreter                         2 – Sedat Gürsel ÖZTÜRK
3 – Hasan Özkan ESGİCİOĞLU Başkan Yard        3 – Eyüp Şahin AKTEMUR
4 –. İsmet İnönü GEDİK          Başkan Yard.          4 – Duran KAZAR
5 –. Harun UYGUN                Sekreter Yard.          5 – Osman KUŞÇU
6 – Enes BAŞPINAR              Basın Sözcüsü            6 – Mustafa ÜNLÜ
7 – Ali ATMACA                   Muhasip                         7 – Mehmet DAĞ
8 – Tuncay KURAL                S. İşler Sekr.              8 – Yunus MENZİLETOĞLU
9 – Osman ATILGAN                        Sağlık Sekr.                 9 – Abdurrahman KOCALAR
10- Zübeyir KARATEKİN                 Eğitim Sekreteri           10-Yusuf GÖÇER
11- Muzaffer AÇIKGÖZ                    Halkla İlişkiler 11-Hasan ACAR
KONFEDERASYON DELEGELERİ
ASİL                                                  YEDEK
1 – Levent ÖZTÜRK                           1 – Nedim ÜNLÜ
2 – Ali ATMACA                               2 – Tuncay KURAL
3 – Hasan Özkan ESGİCİOĞLU         3 – İsmet İnönü GEDİK