GELECEĞİN TRAFİKÇİLERİNE ÖNEMLİ EĞİTİM

0
149

Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi’nce, Toplum Destekli Polis Büro amirliğinin katkılarıyla ilköğretim okulu öğrencilerine teorik ve uygulamalı olarak trafik eğitimi veriliyor.
İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, 5 gün süreyle her okuldan 5 öğrencinin katıldığını hatırlatarak, yarının büyükleri olan öğrencilerin dikkatini trafik olgusu üzerine daha fazla çekerek, bilinçli bir toplum oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla böyle bir çalışmayı her yıl yapacaklarını söyledi.
Tüylü, öğrencilere ve emeği geçenlere teşekkür ederek, 2011-2012 eğitim öğretim yılında ilköğretim okulu öğrencilerine Emniyet Müdürlüğü olarak lokal ve Alacami Caddesinde teorik ve uygulamalı olarak 5 gün süreyle trafik eğitimi verileceğini kaydetti.
İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde, Trafik Şube Amirliğinde görevli Polis memuru Soner Yağbasan, öğrencilere verdiği trafik konulu eğitimde, “Her okuldan seçilen sstekli öğrencilerimizin, eğitimden geçirdikten sonra okul önlerinde görev almasını sağlıyoruz. Özellikle kritik bölgelerdeki okullarda, öğrencileri ve arkadaşlarımızı görevlendirmek suretiyle çalışma yapıyoruz. Bu tür uygulamalarımız devam edecektir. Çocuklarımızın güvenliği ve geleceği, bizim için her zaman önemlidir. Bütün öğrencilerimize, yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyoruz.”şeklinde konuştu.
Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, Başkomiser Reşat Abacı, Komiser Medet Karakuş, Trafik Komiseri Cemil Deniz, Komiser Murat Çelikkaya ve Toplum Destekli polisler ile öğretmenlerin katılımıyla öğrencilere görevde kullanılması amacıyla her okula birer tane trafik yeleği ile dur-geç levhası hediye edildi.  Efendi Erkayıran-Menderes Özat