Eski Sevgilisi Öldürüp İntihar Etti

0
202

Osmaniye’de bir madencilik şirketinin ortaklarının çocukları olan 29 yaşındaki Veysi Korkmaz, bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra ayrıldığı 27 yaşındaki Hatice Alaybeyoğlu’nu( Kadirli Doğumlu) tabancayla başına ateş ederek öldürdü, aynı silahla da kendi başına ateş ederek intihar etti.
Olay bugün öğle saatlerinde ilçenin Refik Cesur Bulvarı’ndaki İHM Madencilik Şirketi’nde meydana geldi. Şirketin bürosundan art arda 2 el silah sesi duyunlar durumu polise bildirdi. İhbar üzerine büroya gelen polis, şirketin ortakları olan İsmail Alaybeyoğlu ve Mahfuz Korkmaz’ın çocukları Veysi Korkmaz ile Hatice Alaybeyoğlu’nun cesetleriyle karşılaştı. Olay yerinde yapılan incelemede, Korkmaz’ın iddiaya göre bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Hatice Alaybeyoğlu’nu başına ateş ederek öldürdükten sonra aynı silahla kendi başına ateş ederek yaşamına son verdiği anlaşıldı. Korkmaz ile Alaybeyloğlu’nun cesetleri yapılan incelemenin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, iddiaya göre, Korkmaz ile Alaybeyoğlu’nun kısa süreli arkadaşlık yapıp ayrıldığı, daha sonra genç kızın başka birine aşık olduğu, Korkmaz’ın da arkadaşlıklarına devam etmek için ısrar ettiği ileri sürüldü. Haber Merkezi