ESKİ BAKANDAN BAŞKAN ÖZGAN’A ZİYARET

0
160

Cumhuriyetin İlk kadın bakanı olarak tarihe geçen Eski Çevre Bakanı İmren Aykut Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı makamında ziyaret etti.
Çocukluğunun Kozan’da geçtiğini belirten, Aykut “Ben Kozanlıyım çocukluğum Kozan’da geçti onun içinde her yıl en az bir defa gelir dostlarımı ziyaret ederim. Bugünde sayın başkanı ziyaret ettim. Çünkü Başkanımızın çalışmalarına büyük ilgi duyuyorum. Kozan’da çok önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Kozan’a özel bir bağım var. Başkanımız Kozan’da bundan sonrada güzel hizmetlere imza atacağına inanıyorum. Başkanımız yine Kozan’ın tanıtımına da büyük katkı sağlamaktadır.” dedi.
Kozan Portakalı ile ünlü bir şehir olduğunu ve cevre bilincine dikkat çeken Aykut, Çevre bilincinin küçük yaşta başlaması gerektiğini bakanlık yaptığım süre içerisinde daha iyi anladığını kaydeden Aykut, “Bizim zamanımızda Narenciye bahçelerinde ürünler doğal olurdu. Şimdi ise hep ilaçla yetiştiriliyor. Bizim zamanımızda kimyasal maddeler yoktu. Ben bir çevreci olarak çevrenin kirletilmesine, toprağın tahrip edilmesine çok üzülüyorum. Ben çevreci olduğum için Çevre bakanlığı dönemimde çok üzüntü çektim. Onun içinde siyaseti bıraktım” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Kazım Özgan, “Sayın Bakanımızın Kozanlı olması nedeniyle bizde kendisinden özellikle çevre konusunda ki fikirlerinden faydalanmak istiyoruz.” Dedi.
Ziyarete tarihçi Abdurrahman Kütük’te eşlik etti.