EMNİYETTEN İNTERNET CAFELERE SIKI DENETİM

0
102

Kadirli’de, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Zabıta ve Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerince internet kafelerde denetlemelerde bulunuldu.
İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, konuyla ilgili olarak, ortamının huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik uygulamalar kapsamında 42 internet kafenin denetlendiğinin söyledi.
Tüylü, özellikle gençlerin yoğun olarak kullandığı internet kafelere yönelik yapılan uygulama ve denetimlerin sık sık düzenleneceğini hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Gençlerimizin ve çevrenin huzuruna yönelik Toplum Destekli ekiplerimiz, zabıta ve Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerince birlikte yapılan çalışmada denetlediğimiz 42 işyerinden 23 tanesine ruhsatsız olması, küçük yaşta çocuk veya öğrenci bulundurması ve filtreleme programı bulundurmamaktan işlem yapılmıştır. Toplumun temelini teşkil eden ailenin bütünlüğünün korunması, çocukların suça sürüklenmesinin engellenmesi ve çocukların yüksek yararı ön planda tutularak ekiplerimizle ortamının huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik uygulamalarımız sık sık devam edecektir.”    Menderes Özat-Efendi Erkayıran
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz