EMNİYET VE KAMOK MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNİ BİLGİLENDİRDİ

0
155

Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Kadirli Motor Kulübü iş birliği ile motosiklet sürücülerinin kask kullanımını artırmak için eğitim semineri düzenledi.
Özel İdare 75. Yıl Toplantı salonunda yapılan toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, Trafik Komiseri Cemil Deniz, Kadirli Motor Kulübü Başkanı Ahmet Sami Anteboğlu ile çok sayıda motosiklet sürücüsü katıldı.
Kask kullanımını artırmak için proje hazırladıklarını söyleyen Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Cemil Deniz motosiklet kazalarında can kaybını ve yaralanmaları azaltmak, sürücülerimize kask kullanımını yaygınlaştırmak için başlattığımız proje ile eğitim seminerimize katılan sürücülerimize ücretsiz kask dağıtacağız diyerek şunları söyledi;
Motosiklet kazalarında kask kullanan sürücülerimiz daha az yaralanıyor ve ölüm riskleri azalıyor. Bu nedenle başlattığımız bu projede sürücülerimizde kask kullanımını artırmayı istiyoruz. Kaza anında kask motosiklet sürücülerini korur” diyerek kask başınıza gelebilecek en güzel şey dedi.
KAMOK Başkanı Ahmet Sami Anteboğlu ise slayt eşliğinde sürücülere kaskın yararları ve kullanımı hakkında çeşitli bilgiler verdi.
Anteboğlu kask kullanımının artırılmasına yönelik İlçe Emniyet Müdürlüğümüz projeleriyle ve uygulamalarıyla örnek davranışlar sergiliyor diyerek bizi düşünüyorlar kask takmamızı istiyorlar diyerek şunları söyledi;
Motosiklet sürücüleri için yapacakları ilk iş kasklarını takmalarıdır. Bunun yanında kıyafetlerde uygun olması gereken önemli unsurlardan. Öncelikle kaskın kazalarda çok büyük bir koruyucu unsur olduğunu hepimiz biliyoruz ancak bazı sürücülerimiz kaskı takıp bağlamasını yapmıyor ve kaza anında kafasından düşen kask koruyucu özelliğini kaybetmiş oluyor. Bunun için kafamıza taktığımız kaskın emniyetini de bağlayalım” dedi.
Sağlık Gurup Başkanlığından bir doktor ise sürücülere ilk yardım konusunda bilgiler verirken İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 29 Ekimde eğitime katılan motosiklet sürücülerine ücretsiz kask dağıtacağı bildirildi.