EMNİYET MÜDÜRÜ TÜYLÜ MUHTARLARLA TOPLANTI YAPTI

0
149

Kadirli’de huzur ve güvenin sağlanmasında emniyet kadar muhtarların da önemli bir göreve sahip olduğunu anımsatan Tüylü, “Polis ile vatandaş arasındaki en büyük değer muhtarlardır. Muhtarın önemi, halkın polise ya da polisin halka ulaşması açısından önemlidir. Muhtarlarımız bizimle ne kadar çok irtibata geçerse o kadar iyi bir iletişimi halkla yakalamış oluruz. Polisin halka ulaşması için muhtarların yeri ve önemi büyüktür. İlçede bazı kavşaklara sinyalizasyon için resmi yazı yazacağız. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin eğitimlerini huzurlu ve güvenli bir ortamda sürdürebilmelerini birlikte sağlayacağız. Özellikle okul önlerindeki yaya devriyesi için gerekli önlemleri alacağız.”dedi.
İlçe Emniyet Müdürü Tüylü, konuşmasının devamında ise tüm muhtarlarla işbirliği içerisinde çalışma yapacaklarına dikkat çekerek, “Seçilmişler olarak muhtarlarımız bizim için önemlidir. Bizim için önemli olan halka en iyi ve güvenilir hizmetin verilmesidir. Bu çalışmada bizim gibi en büyük görev muhtarlarımıza düşmektedir. Asayiş konusunda muhtarlarımız belkemiğimizdir. Suç işleyen her kim olursa olsun hukuk önünde hak ettiği cezayı alacaktır. Güvenli ve huzurlu bir Kadirli için ne gerekiyorsa birlikte yapacağız. Muhtarlarımıza yapılan en küçük bir tehdidi bize (Devlete) yapılmış sayarız.”dedi.
Muhtarlar Derneği Genel Başkan yardımcısı ve Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan ise mahallerde sorunların olabileceğin belirterek, önemli olanın bu sorunların kısa zamanda çözülmesinde büyük fayda olacağını söyledi.
Akdoğan, ilçe halkının güvenliği ve huzuru konusunda kendilerinin de emniyet yetkilerine her zaman yardımcı olduklarını anımsatarak, böyle bir toplantıyı düzenlemesinden dolayı Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü ile diğer ilgili emniyet çalışanlarına teşekkür etti.
Caddelerin ışıklandırmasının yetersiz olduğundan yakınan mahalle muhtarları gece yarısı çıkan olayların bir çoğunun ışıklandırması olmayan caddelerde gerçekleştiğini belirtti.
Ana yola araç parklarının bazı sıkıntıları beraberinde getirdiğine dikkat çeken Muhtarlar, hastası olan vatandaşların yoldaki araç parkları yüzünden sıkıntılar yaşandığına dikkat çekti.
Asayiş konusunda halkın ve muhtarların mahallelerindeki bir olaya hemen müdahale etmek için 155’i aramaları sonucunda ekiplerin 1-2 dakika içinde olay yerinde olacağını anlatan Emniyet Müdürü Tüylü, bu tür toplantıların sık sık yapılacağını ve her konuda muhtarlarla birlikte hareket edeceklerini kaydetti. Menderes Özat-Efendi Erkayıran