EMİYETTEN MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE KASK DAĞITIMI

0
219


Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından motosiklet sürücülerinin kask kullanımını artırmak ve kask kullanımının önemini anlatmak amacıyla ücretsiz kask dağıtıldı.
Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Cemil Deniz’in sunumunda, yapılan dağıtım törenine motosiklet sürücülerinin ilgisi yoğun oldu.
Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak, motosiklet kazalarında can kaybını ve yaralanmaları azaltmak ve sürücülerde kask kullanımını yaygınlaştırmak için Emniyet yetkililerince düzenlenen projede emeği geçenleri ve destek verenleri kutladı.
Çakmak, kask takmanın önemini anlatmak için hep birlikte ilgililerle ve basın aracılığı ile sürücülere ulaşılacağını anımsatarak, “Motosiklet sürücülerimiz bundan sonra emniyet yetkililerimizin bu güzel çalışmasıyla kasksız motosiklet sürmeyeceklerdir. Bu şekilde kazaların ve ölüm risklerinin azalacağına inanıyorum. Bu nedenle başlattığımız bu projede sürücülerimizde kask kullanımını artırmayı istiyoruz. Kaza anında kask motosiklet sürücülerini korur.”dedi.
Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü ve diğer katılımcılar tarafından kask dağıtımında emeği geçenlere ve destek verenlere plaket takdim edildi.
Kask dağıtımının ardından sona eren törene, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ali Sert, Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti 2. Başkanı Kemal Karaer, Belediye Meclis üyesi Tahsin Yetişir, Kadirli Motosiklet Kulübü Başkanı (KAMOK) Ahmet Sami Anteboğlu, Başkomiser Reşat Abacı, Komiser Medet Karakuş, motosiklet sürücüleri ve davetliler katıldı.   Efendi Erkayıran-Menderes Özat