ÇİLEK BAHÇESİ KURULUMU” ,HİBE ÇAĞRI DÖNEMİ BAŞLADI

0
238

Osmaniye Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında, 2024 yılı için “Çilek Bahçesi Kurulumu” hibe çağrı döneminin başladığı bildirildi.
İl Müdürü Erdem Kolabaş, yaptığı açıklamada, çağrı ile gelir düzeyi düşük, küçük ve parçalı tarım alanlarında üretim yapan çiftçilerin desteklenerek gelir düzeylerinin artırılması ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesinin hedeflendiğini belirtti.
Başvuruların 1 Mart’a kadar devam edeceğini ifade eden Kolabaş, şunları kaydetti:
“Proje bölgesinde yer alan çiftçilerimize verilecek hibelerle en az 2 en fazla 5 dekarlık alanlarda çilek bahçeleri kurdurulacaktır. Bu ilan metni genel bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. En az 2 en fazla 5 dekarlık alanlarda sertifikalı fideli, damlama sulamalı ve plastik malçlı çilek bahçeleri kurulumu yapılacaktır. Osmaniye ili Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Merkez ve Sumbas Ekonomik Kalkınma Kümelerine bağlı köylerde/mahallelerde hibeye çıkılacaktır. Bahçe Ekonomik Kalkınma Kümesi Bahçe ilçesinin tüm mahalle ve köylerini kapsamaktadır. Düziçi Ekonomik Kalkınma Kümesi Düziçi ilçesinin idari sınırları içerisinde bulunan 8 köyü (Çitli, Çotlu, Gökçayır, Kuşcu, Söğütlügöl, Yenifarsak, Yeşildere, Yeşilyurt) kapsamaktadır. Hasanbeyli Ekonomik Kalkınma Kümesi Hasanbeyli ilçesinin tüm mahalle ve köyleri ile birlikte Osmaniye İli Merkez İlçe Serdar Köyünü kapsamaktadır. Kadirli Ekonomik Kalkınma Kümesi ilçesinin idari sınırları içerisinde bulunan 5 köyü (Değirmendere, Koçlu, Kösepınarı, Tahta, Yoğunoluk) kapsamaktadır. Merkez Ekonomik Kalkınma Kümesi ilçesinin idari sınırları içerisinde bulunan 6 köyü (Dereobası, Karataş, Kırıklı, Küllü, Oruçgazi, Yarpuz) kapsamaktadır. Sumbas Ekonomik Kalkınma Kümesi ilçesinin idari sınırları içerisinde bulunan 4 köyü (Çiçeklidere, Esenli, Gafarlı, Yeşilyayla) kapsamaktadır”
Kolabaş, bireysel başvurularda %70 oranında destekleme yapılacağını aktardı.