CHP’DEN ZAMLARA TEPKİ

0
121

CHP İl Başkanı Kemal Tabak son günlerde ÖV’tdeki büyük atışlara dikkat çelerek halkımızın yaşam akışını olumsuz etkileyecek ve dayanılmaz ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirecektir dedi.
CHP il başkanı Kemal Tabak açıklamasının devamında şunları söyledi;
“ Elektrik ve doğalgaz zamlarının ardından ÖTV’ deki artışlar, halkımızın yaşam akışını olumsuz etkileyecek ve dayanılmaz ekonomik sıkıntıları beraberinde getirecektir. Hükümetin güncelleme dediği düzenlemeler bir zam yağmurudur ve uygulanan ekonomik politikaların sonucudur.
CHP olarak bizlere 12 Haziran 2011 seçimlerine giderken sonbaharda çalışanları ve dar gelirli insanlarımızı zor günlerin beklediğini bütün alanlarda dillendirdik, bütün yurttaşlarımıza duyurduk.
Bu zamlar dar gelirlinin, asgari ücretlinin, emeklinin yaşam standartlarını düşürüyor, umutlarını söndürüyor, enflasyonu azdırıyor.
Hükümet 12 Haziran seçimleri öncesinde dünyada oluşacak krizlerin bu sefer Türkiye’yi teğet bile geçmeyecek diyerek ekonomik verilerin bütçe yapılarının sağlam olduğunu söylediler. Halkımızın bu söylemleri ciddiye alarak her iki kişiden biri AKP’ye oy verdi.
Ancak seçimlerin hemen ardından yapılan bu zamlar sabit ve dar gelirlinin vergi yükünü daha da arttırarak yaşam koşullarını ağırlaştırmıştır.
Bu zamlar ekonomik koşulların gereği ise seçimlerden önce niçin yapılmadı? Bu zamların yapılması yerine; devlet giderlerinde, masraflarında, harcamalarında yapılabilecek tasarruflar var mıdır? Bu konuda ne gibi çalışmalar yapıldı?
CHP olarak bizler bu zamların saygıdeğer halkımızın nasıl yaşadığına bakılmadan içinde bulunduğu şartların göz önüne alınmadan yapılmış düzenlemeler olduğunu görüyor, bir kere daha dikkatle ele alınmasını bekliyor, tüm halkımızı en içten saygılarımla selamlıyorum.”
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz