ÇEVRE GÜNÜNDE SANAYİCİLERE BÜYÜK MÜJDE

0
129

 
Türkiye ve dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan 5 Haziran dünya çevre gününde, başta Çukurova bölgesi olmak üzere güney illerimizdeki birçok sanayicinin merakla beklediği tehlikeli atık ara depolama tesisinin kısa zamanda faaliyete geçeceği müjdesi geldi.
Mersin merkezli olarak Türkiye’nin her bölgesinde tehlikeli atıkların kontrollü bir şekilde ambalajlanması, taşınması ve bertarafı sürecinde, çevre mühendislerinden oluşan profesyonel kadrosu ve ADR belgeli sürücülerin kullandığı lisanlı araç filosuyla 2005 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren ASK Geri Dönüşüm’ün Genel Müdürü M.Bora DURMUŞOĞLU, “Hizmet kalitemiz, atık konusundaki tecrübemiz ve güvenilirliğimiz yeni hedefler koyarken daima bize itici güç oldu, yeni tesisimizde müşterilerimizi daha da rahatlatacak birçok projeyi hayata geçireceğiz.” dedi.
BÖLGENİN İLK ARA DEPOLAMA TESİSİ
Endüstriyel kuruluşların atık yönetimi konusunda yaşadıkları problemlere alternatif ve analitik çözümler üretmeyi hedeflediklerini kaydeden Durmuşoğlu, “Bölgemizin ilk ara depolama tesisi olarak, atık üreticilerinin nakliye giderlerinin en aza indirilmesini sağlarken, Çukurova ekonomisine de büyük bir katkıda bulunmuş olacağız.”  diye konuştu.
Çalışmaları esnasında başta Mersin İl Çevre Müdürlüğü olmak üzere devletin her kademesinden ciddi destek aldıklarını da söyleyen Durmuşoğlu, “Çevreye duyarlılık konusunda eskiye oranla muazzam bir değişim var, herkes yaptığımız işin bir ucundan da kendisi tutmak, geleceğe faydalı bir yatırıma karınca kararınca da olsa destek olmak için elinden geleni yapıyor. Bu özverili ve güzel çabaları görünce yaptığımız işin ciddiyetini daha da iyi anlıyoruz. Bu noktada biz de daha fazla çalışmaya, daha fazla üretmeye gayret ediyoruz. Yılbaşından önce Çukurova’ya kazandıracağımız bu tesisin ülkemizin geleceğine atılmış güzel bir tohum olduğunu düşünüyoruz” dedi.
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz