Canbolat "Geçici Görevlendirmelerin İptalinin Biran Önce Uygulanması Gerekir"

0
173

Uluslar arası Eğitim Yöneticileri Derneği (UEYDER) Genel Sekreteri ve Kadirli İlçe milli eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanması planlanan geçici görevlendirmelerin iptalinin biran önce uygulanması gerektiğini söyledi.
Canbolat, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli eğitim müdürlüklerinin merkez ve taşra teşkilatlarında 2012 yılı Haziran ayı içerisinde iptalinin gerçekleştirileceğini belirttiği görevlendirmeleri doğru bulmadıklarını ifade etti.
UEYDER olarak uygulamadaki yanlıştan dönülmesini talep ettiklerini anımsatan Canbolat, şunları kaydetti:
“Bu konunun biran önce çözüme kavuşmasını ve iptal edilmesini istiyoruz. Ayrıca görevde yükselme sınavının biran önce yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sınav yapılana kadar geçici görevi iptal edilen il ve ilçelerdeki görevli müdürlerin yerine Diyanet İşleri Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan sistemle en yakın il veya ilçe müdürlerinin vekaleten bakmasının uygun olacağını düşünüyoruz. Ayrıca il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile şube müdürlerine yönelik rotasyon yapılmasını istiyoruz. UEYDER’in kuruluş amacı üyelerinin her türlü sorununa çözüm bularak gerekli çalışmayı yapmaktır.”
Efendi Erkayıran-Menderes Özat