BÜYÜK ZAFER'İN 89. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

0
113

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Kadirli ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kaymakamlık binası önündeki Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başlayan kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
İlçe Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Alaaddin Eşsiz, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, 30 Ağustos Zafer Bayramının Türkiye Cumhuriyetinin en önemli ve hayat veren büyük bir zafer olduğunu söyledi.
Eşsiz, Ulu Önder Atatürk’ün aydınlattığı yolda emin adımlarla ilerlemeye devam eidldiğini dikkat çekerek, şunları kaydetti:
”Bugün milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin tarihe altın harflerle yazdırdığı onurlu bir günün yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi, Türk Ulusunun koşulları ne kadar ağır olursa olsun onuru, bağımsızlığı ve vatanı uğruna her türlü fedakarlığı seve seve gösterebileceğini bir kez daha bütün dünyaya anlatan, tarihte eşine az rastlanır bir destandır.
Türk Ulusu, 30 Ağustos Zaferi ile varlığını ve bölünmez bütünlüğüne göz dikenlere en ağır darbeyi indirmiş, gerçekleştirdiği kurtuluş savaşı ile başka uluslara da yol göstermiş, özverisi, birlik ve dayanışma anlayışı ile dünyada saygınlık kazanmıştır. Bizlere bu eşsiz zaferi armağan eden büyük kurtarıcımız Atatürk’ü aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyoruz”
Törenden sonra şehitliğe geçen protokol, burada dua ederek, şehit kabirlerine karanfil bıraktı.
Kutlamalara, Kaymakam Abdul Rauf Ulusoy, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, daire amirleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile birlikte şehit aileleri ve gaziler katıldı.  Efendi Erkayıran-Menderes Özat