BİLTEPE ÖĞRENCİLERİ TÖMER’DEN SERTİFİKALARINI ALDILAR

0
208

İngilizce öğrenmek üzere Alanya TÖMER’de kurs gören Biltepe Okullarının öğrenciler için,  Altan Suit Otelin bahçesinde sertifika töreni düzenlendi. Törene; Kadirli Belediye Başkanı Ömer TARHAN, Alanya Tosmur Belediye Başkanı  Musa ÖZDEMİR, Anakara Üniversitesi Merkez TÖMER  Müdür Yardımcısı Cemil KURT, Alanya TÖMER yönetici ve öğretmenleriyle, Okul Müdürü Duran İSAOĞLU, öğretmenler; Önder SAYMAN, Ragıp MAVİ, Tezay ZİYANOĞLU , Oğuzhan KESTİR, otelin yerli ve yabancı müşterileri katıldılar.
Törende; Halk oyunları ekibi gösteri sundu, okul müdürü Duran İSAOĞLU, Kadirli Belediye Başkanı Dr Ömer TARHAN , Merkez TÖMER Müdür Yardımcısı Cemil Kurt  birer konuşma yaptılar.Öğrenciler belgelerini kurs süresince derslerine giren öğretmenlerinin ellerinden alırken hatıra resmi çektirdiler. Kadirli Belediye Başkanı Ömer TARHAN, Merkez TÖMER Müdür Yardımcısı Cemil KURT’a  Biltepe Okulları adına plaket takdim etti. TÖMER yöneticisi Cemil KURT da Belediye Başkanı olarak Ömer TARHAN’a Biltepe Okullarının Dil Gelişim projesini desteklerinden ve sertifika törenine katılmalarından dolayı günün anısına Avrupa Dil Portfolyosu verdi. Daha sonra öğrenciler İngilizce küçük oyunlar sergilediler.
Duran İSAOĞLU törenin açış konuşmasında; “Alanya TÖMER çalışanlarına, kurs süresince öğrencilerle başarılı çalışmalar yapmalarından, öğrencileri yabancı dil öğrenmenin gerekliliği konusunda motive etmelerinden;  Ankara Merkez TÖMER yöneticilerine ve  Tosmur Belediye Başkanı Musa ÖZDEMİR’e, otel müşterilerine   törene iştiraklerinden dolayı; Ayrıca 550 Km yol kat ederek  Dil  projemizi desteklemek için sertifika törenine katılan Ömer TARHAN’a teşekkür etti.Dil öğrenmek için Alanya’da ortamın çok uygun olduğunu, dil öğrenmek için yurt dışına gitmeye gerek olmadığını, Alanya’da 22 bin civarında yabancının yaşadığını, öğrencilerimizin dil öğrenmeleri için Alanya’yı tercih etmekle Biltepe Okullarının Alanya’yı Dil Turizmine açtığını, bu projenin öğrencilerin sosyalleşmesine de çok katkı sağlayacağını” söyledi.
Belediye Başkanı Ömer TARHAN da “Biltepe Okullarının, öğrencilerine dil öğretme konusundaki projesini desteklediğini, dil bilmenin önemini vurguladı, projeyi birlikte yürüten Biltepe ve TÖMER yöneticilerine teşekkür etti. Belediye Başkanı olarak Alanya’da Biltepe Okullarının; yönetici öğretmen ve öğrencileriyle birlikte olmaktan mutlu olduğunu söyledi.
Merkez TÖMER Müdür Yardımcısı Cemil KURT; “Alanya’yı Dil Turizmine açan Biltepe Okullarına , Biltepeli öğrencilerin dil öğrenmeleri için özveriyle çalışan Tömer Alanya Şubesinin  yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.Biltepe okullarının bu projesini biz örnek proje olarak değerlendiriyoruz. Ayrıca öğrencilere başarılar diliyor, velilerini tebrik ediyorum.” dedi.
Sıla Gazetesi olarak İlçemizde bulunan Biltepe Okullarının Alanya Tömer Dil Projesiyle ilgili çalışmalarını takip ettik, bu etkinlikleri okurlarımızla paylaşmaya çalıştık. Bu etkinliği sadece dil öğrenme projesi olarak değerlendirmiyoruz. Bu proje ‘’Öğrenci  Sosyal Gelişim’’ projesi olarak değerlendiriyoruz. Öğrenciler dil öğrenmek için gittikleri Alanya’da; yörenin tarihi ve doğal güzelliklerini de gezdiler, Alanya’da konuşmaya çalıştıkları  turistlerin kültürlerini de gözlemlediler. Bu öğrenciler; ailelerinden ayrı kalarak da kendilerini ispatlamış oldular, iletişimin öneminin farkına vardılar. Bu projeyi destekliyor, öğrencileriyle birlikte Alanya’da bulunan Biltepe Okullarının yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.