BELEİDYE ZABITA EKİPLERİNDEN RAMAZAN ÖNCESİ DENETLEME

0
150

Ramazan ayın yaklaşması ile birlikte Belediye zabıta ekipleri de denetlemelerini sürdürüyor. Vatandaşın sağlıklı ürünler tüketmesi için yapılan denetlemelerde görülen eksikliklerin giderilmesi için fırın ve kasaplardaki denetlemeler hız kazandı.
Et fiyatlarını yüksek olduğu ülkemizde esnaf satışların düşük olmasından yakınırken, halkın sağlığı için uygulanması gereken hijyen kurallarına özen gösterdiklerini, ancak son günlerde ülke genelinde yapılan denetimlerde kaçak et üretimi konusundaki haberlerin satışları etkilediğinden dert yandılar.
Özellikle belediyenin yapmış olduğu uygulamadan dolayı memnun olduklarını ifade eden esnaflar kurunun yanında yaş’ta yanmasın gerçekten nafakasını çıkartmak için çalışanlar olarak bizlerde bu haberlerden olumsuz etkileniyoruz dediler.
Öte yandan zabıta ekipleri fırınların hijyen konusundaki denetimlerinin aralıksız süreceğini belirttiler.
Yasalardaki boşluktan faydalanarak caydırıcı cezai yaptırımların olmadığını ifade eden yetkililer Bizler elimizden geldiğince yapılan ihbarları da değerlendirerek kötü niyetli olanların takibini yapmaya devem edeceğiz dediler.