BELEDİYEDEN EV HANIMLARINA TARİHİ VE DİNİ MEKENLARA GEZİ

0
173

Kadirli Belediyesi Kültürel Hizmetlerine yaklaşık 90 kişilik bir kafileye Şanlıurfa  gezisi düzenleyerek bir yenisini daha ekledi.
Özellikle daha önce Kadirli dışına çıkmayan ve maddi imkanlar nedeniyle sosyal faaliyetlerde bulunamayan ev hanımlarından tespit edilen 95 kişilik  gurup sabah saat 06:30’da  Kadın Faaliyetleri merkezi önünden uğurlandı.
Tüm masrafların  Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan tarafından karşılandığı gezide katılımcılara Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli rehberlik  etti.
Serin ve hoş bir ortamda Ulu Camii, Urfa evleri, Hz. İbrahim Peygamberin Doğduğu Makam, Eyüp Peygamber Türbesi ziyaretinden sonra topluca  Öğle yemeği yenildi. Daha sonra   Balıklı göl  ziyareti   Hz İbrahim Peygamber Türbesi gezildikten sonra Balıklı Gölde Bulunan türbede ibadetler ve dualar edildi. İkindi sonrası kapalı çarşıda alışveriş yapılan geziden sonra Kadirliye dönüş için harekete geçildi.
Akşam saat 20.00 da Kadirliye dönüldü. Katılımcılar geziden son derece memnun olduklarını belirtirken   en kısa zaman yeni bir gezi istediklerini belirterek “Bu güzel ortamı sağlayan Belediye Başkanımız Dr Tarhan’a Teşekkürlerini ilettiler. Haber Merkezi