BELEDİYE BAŞKANI TARHAN BASINLA BİRARAYA GELDİ

0
137

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, basın görevinde bulunan herkesin görevini en iyi şekilde objektif olarak yaptığını söyledi.
Tarhan, basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü nedeniyle kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kuruluşlarının çalışanlarıyla Belediye aşevi’nde bir araya geldi.
Basın çalışanlarıyla öğle yemeğinin ardından sohbet eden Başkan Tarhan, yaptığı açıklamada, basından sansürün kaldırılışın 103. yıl dönümü olan basın bayramı nedeniyle basında görev yapan çalışanların gününü kutladığını belirterek, şunları kaydetti:
“Doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak gibi işlevleri olan basın bir ülkenin demokrasisinin işleyişinde çok önemli bir role sahiptir. Bu nedenle, basınımızın görevini en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için, basın özgürlüğü hayati önem arz etmektedir. Bu önemli görevi gerçekleştirmek için her zaman ve her yerde büyük bir özveriyle çalışan değerli basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum”
Belediye olarak 2,5 yıllık görevi içerisinde yaptığı çalışmalardan da bahseden Başkan Tarhan, belediye olarak eleştiriye açık olduklarını, olumlu ve yapıcı eleştirilerin her zaman faydalı olacağını anımsatarak, “Art niyetli olmadığı sürece her düşünceye saygımız vardır. Seçim öncesi verdiğim sözlerin yerine getirilmesinde tarafsız olarak haberleriyle destek veren basın çalışanlarımıza teşekkür ederim. Kadirli’nin faydasına olacak her çalışmaya imkanlar ölçüsünde destek vermeye hazırız. Allah izin verirse yaşanabilir bir Kadirli için hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Kısmetse bir sonraki dönemde Genel Başkanımızın takdiri ile aday olursam kalan hizmetleri tamamlamak için geleceğim inşallah.”
Toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile program sona ererken, Kadiri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya, böyle bir anlamlı günde basın çalışanlarını unutmayan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’a teşekkür etti. Efendi Erkayıran-Menderes Özat