BELEDİYE BAŞKANI ÖMER TARHAN YEREL BASINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

0
1279

Ramazan ayı iftar programlarına devam eden Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN Kadirli Gazeteciler Cemiyeti yerel basın mensupları, gazete sahipleri, köşe yazarları ve ulusal ajans temsilcilerine iftar yemeği verdi.
Basının önemine vurgu yapan Başkan Tarhan Kadirlide önceki yıllara nazaran yerel basının gelişerek büyüdüğünü ve artık çoğu kimsenin yerel gazeteleri takip ettiğini ifade etti. Belediye başkanı olarak yerel basını önemsediğini söyleyen Başkan Tarhan yapılan eleştirilerin kendisini yönlendirdiğini, bu bağlamda gazetelerin aynı zamanda vatandaşın şikâyetlerini dile getiren önemli bir araç olduğunu belirtti. Karşılıklı sohbet edilerek ve Kadirlinin genel sorunlarının masaya yatırılarak fikir jimnastiğinin yapıldığı iftar yemeğinde, Başkan Tarhan Ramazan ayından sonraki süreçte de tekrar bir basın toplantısı düzenleyerek bazı projeleri de beraberinde basın mensupları ve Kadirli halkı ile paylaşacağını söyledi.
Kadirli gazeteciler Cemiyeti Başkanı M.Yüksel KAYA nazik davetinden dolayı Başkan Tarhan’a teşekkür ederek “Gerek belediye hizmeti anlayışı olarak gerekse kişilik olarak Başkanımızı takdir ediyoruz; Elbette ki gazeteciler olarak gördüğümüz eksiklikleri, yanlışlıkları objektif ve ilkeli habercilik anlayışı ile yandaş olmadan yapılan hizmetlerinde hakkını vererek yayıcılık anlayışımız devam ettiriyoruz. Başkanımızın fikirlerimizi önemsemesi ve yerel basını takip ederek gelişmesini istemesi basın mensubu olarak bizleri de oldukça mutlu etmiştir. Yine bu nazik davetinden dolayı şahsım ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum ”dedi.