BAŞKAN TARHANDAN SBS ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ KURS

0
136

Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN tarafından maddi durumları dershaneye yazdırmaya elverişli olmayan ailelerin çocuklarına ücretsiz SBS kursuna katılanların mutluluğu görülmeye değer.
Seçildiği günde bu yana gece gündüz demeden Kadirli halkına en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Tarhan, geleceğin büyüklerinin yetiştirildiği eğitim yuvalarına her zaman destek verdiklerini ifade etti.
Dershaneyi ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Başkan Tarhan, kendisine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnun olduğunu ve Kadirli halkının eğitim ve diğer önemli çalışmalarda her zaman üzerine düşen görevi yaptığına dikkat çekerek, Dershanemizde, ilköğretim 6,7 ve 8. sınıf öğrencisinden oluşan 250 kişi var. Öğrencilere, Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerinden haftada 10 saat Cumartesi ve Pazar günleri ders veriliyor. Velilerin ve öğrencilerimiz mutluluğu her şeyin üzerindedir. Kadirli Belediyesi olarak zor şartlarda hazırlamış olduğumuz SBS kursumuzu özellikle maddi durumu zayıf ailelerin çocuklarını alarak eğitim vermeye devam edeceğiz. Kursumuzun kaliteli bir eğitim vermesi için her biri kendi alanında tecrübeli öğretmenlerimizi özenle seçtik. Biz belediye hizmetlerini yanında da eğitime desteğimiz her zaman sürdüreceğiz.”dedi.
Öğrenci velileri ise Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’a yapılan bu güzel hizmet için teşekkürlerini sunduklarını ileterek, “Maddi imkanlarımız olamadığı için çocuklarımızı dershaneye gönderemiyorduk. Başkanımızdan Allah Razı olsun. Allah yardımcısı olsun. Çok iyi ve çalışkan bir insan. Kendisine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dediler.