BAŞKAN TARHAN'DAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

0
151

Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan tarafından eğitime destek amacıyla ücretsiz Seviye Belirleme Sınavına yönelik kurs açılacak.
Belediye Başkanı Tarhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ilköğretim okulu 6,7 ve 8’nci sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz kurs kayıtlarının başladığını söyledi.
Tarhan, hizmet çalışmasının yanında geleceğin büyükleri olacak öğrencilerin eğitimine destek verme amacıyla açılacak olan kursa katılmak isteyenlerin Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü Kadın Faaliyetleri Merkezine (Belediye Eski Düğün Salonu) müracaat etmelerini hatırlatarak, “Belediye olarak eğitime her zaman destek veriyoruz. Öğrencilerimiz için elimizden gelen bütün imkanları kullanıyoruz. Eğitim-öğretimde belediye olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Geçen yıl eğitim-öğretim döneminde Kadirli’de yaklaşık 250 öğrencimize ücretsiz Sbs kursu verdik. Üniversitede okuyan 160 kız öğrencimize karşılıksız aylık burs verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bizim için kaybedilen her öğrenci ülkemizin bir asır kaybetmesi demektir.”
Tarhan, ücretsiz SBS’den faydalanmak isteyenlerin 22 Ekim Cumartesi gününe kadar müracaatlarını yaptırmaları bildirildi.  Haber Merkezi