BAŞKAN TARHANDAN BEŞİ BİR YERDE HİZMETLER

0
98

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan göreve gelmesinin ardından hizmet anlayışı olarak Kadirlide görülmemiş bir gayret sarf ediyor.
Seçim beyannamesinde Kadirililere söz verdiği birçok projeleri tamamlamanın haklı gururunu yaşıyor.
Yıllardır kadirlinin kent meydan sorunu olduğunu söyleyen vatandaşlar her dönemde söz verilen ancak gelen yöneticiler tarafından bir türlü başarılamayan köprübaşı dükkânlarının yıkımı ve yerine yapılacak olan kent meydanı projesi Ömer Tarhan ile hayata geçiyor
Diğer yandan bir şehri şehir yapan girişleridir düşüncesi ile Osmaniye ve Adana yolu girişlerinde yapılan düzenlemeler ile kadirlini çehresi her geçen gün değişiyor.
Bizim şehrimizin en büyük sorunlarından bir tanesi de rekreasyon alanlarındaki eksikliğimiz diyen Başkan Tarhan bu sorunu da Kadirliyi ikiye bölen ve verimli topraklarına can veren Savrun çayı rekreasyon çalışmaları ile kenti görülmeye değer bir hale getirmeye çalışıyor.
Kadirlinin kurumsallaşarak marka bir şehir olacağını her fırsatta dile getiren başkan şehrin içindeki hayvan pazarını yerleşim alanı dışına çıkartarak aynı alan üzerine hayvan barınağı da yapılacağını ifade ediyor. Yaklaşık 40 dönümlük bir alanının ıslah çalışmaları ve altyapısı bitmek üzere… Kaldırılacak olan hayvan azar yerine ise Uygun fiyatlarla yapılacak olan toplu konut projesi devletin Toki projesi ile yarışacağa benziyor.
Yaptığı hizmetler ile şehircilik ve altyapıda, sosyal belediyecilik ile Kadirlideki her eve giren Başkan Tarhan seçim değil Kadirli içi çalıştığını belirtiyor. Bugüne kadar siyasi bir hırs gütmediğini hizmet kervanını yürütürken yandaş gütmediğini en önemlisi şeffaflığa önem verdiğini belirten Başkan Tarhan “Kadirli için biz ortak akıla inandık bugüne kadar bu mantıkla bizimle beraber yaşadığımız şehrimiz için elini taşın altına koyan herkesimden herkese teşekkür etti. Ancak hizmeti engelleyenleri çamur at nasılsa izi kalır mantığında Kadirliye zarar verenleri yine Kadirlilere havale ettiğini ve halkın nasıl ir hizmet beklediğini bildiklerini makam odasından belediye yönetmediklerini, Kadirlinin sorunları için her kapıyı aşındırdıklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz