BAŞKAN TARHAN VE ŞEHİT BABASI IŞIKBOL HAİN SALDIRIYI KINADI

0
134

Kadirli’de, Belediye Başkanı Ömer Tarhan ve çeşitli sivil toplum kuruluşları yayımladıkları mesajlarla Hakkari’deki terör saldırısını kınadı.
Belediye Başkanı Tarhan, son dönemlerde artan hain saldırılarına bir yenisini daha ekleyen hain terör örgütünün insanlarda acısı kapanmayacak yaralar açtığını söyledi.
Terör örgütünün emeline hiçbir zaman ulaşamayacağını hatırlatan Tarhan, “Ülke birliğimizi bozan hain unsurlar elbette ki hak ettikleri cevabı alacaklardır. Millet olarak sabır taşımız çatlamıştır. Beklentimiz odur ki bu hainlere artık gerekli cevabın devletimiz tarafından verilmesidir. Yaşanan bu acı olaydan ötürü Yüce Türk Milletimizin, ülkemizin başı sağ olsun. Şehitlerimize rahmet, yaralı askerlerimize Yüce Allah’tan acil şifalar diliyor, acılı ailelerine de sabırlar diliyorum”dedi.
Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol ise mesajında şehit yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlere de geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Işıkbol, bir şehit babası olarak hayatını kaybeden şehitlerle gurur duyduklarını anımsatarak, şunları kaydetti:
“Şehitler verilsin fakat hainlere fırsat verilmesin. Ülkemizin bütünlüğü için Türk milleti olarak canımızı seve seve vermişiz ve vereceğiz. Askerimize kurşun sıkanlara devletimiz gereğini yapacaktır. Her zaman şehit vermek bu milletin harcıdır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa dilerim.”
Haber Merkezi