BAŞKAN TARHAN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

0
136

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, 24 Kasım öğretmenler Günü dolayısıyla Türk Eğitim Sen Kadirli ve Sumbas Temsilciliği tarafından Tuğra düğün Salonunda düzenlenen öğretmenler günü programına katıldı.
Türk Eğitim Sen Kadirli Temsilcisi Halim Hallaç ve Sumbas Kaymakamı Fikret Dağ’ın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, öğretmenlerin kutsal bir görevi yerine getirdiğini belirterek, onların fedakarca çalışmaları sonucu geleceğe güvenle bakabildiğimizi vurguladı.
Tarhan, belediye çalışmalarının yanında eğitime ve eğitimcilere yönelik çalışmaların yapıldığına dikkat çekerek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizdir. Geleceğe yönelik umutlarımızı öğretmenlik mesleğinin yüceltilmesiyle koruyabiliriz. Eğitimimizin temel taşı olan öğretmenlerimiz büyük bir özveriyle mesleğini yapmaktadır. Bizlerin bugünlerini sağlayan, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Büyük Önder Atatürk’ün, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözü ile hem öğretmenlere verdiği değeri ortaya koymuş, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için onlara ne kadar çok güvendiğini vurgulamıştır. Bizler de öğretmenlerimize aynı güveni duyuyoruz. Türkiye’nin dünyanın en ileri ülkeleri arasında yerini alması çabasında öğretmenlerimizin büyük emeği vardır. Böylesine önemli bir görev üstelenen öğretmenlerimizin yaptıkları işi çok daha iyi yerine getirebilmesi için onlara maddi ve manevi olarak gereken destek sağlanmalıdır. Gelişmiş ülkeler seviyesine çıkabilmemiz eğitimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yapılmasına bağlıdır. Burada da kilit konumda öğretmenlerimiz vardır. Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor,  hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimize Allah’tan Rahmet ve emekli olanlara huzur, sağlık ve mutlu günler diliyorum”
Yemek ikramı ile sona eren programda Başkan Tarhan, davete katılan misafirlerin masasını tek tek gezerek, öğretmenlerin günün kutladı.