BAŞKAN TARHAN “CUMHURİYET ŞANLI TARİHİMİZİN YÜZ AKI”

0
172

Belediye Başkanı Ömer Tarhan Cumhuriyet Bayramının 88. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Büyük Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük devrim, milli tarihimizin kaydettiği en kapsamlı atılımdır” dedi.
Başkan Tarhan; “Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele büyük bir inanç ve kararlılıkla tüm güçlüklere karşı yürütülerek eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlandı. Türk Milleti’nin kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Milletin kendini ilgilendiren kararlarda bizzat söz sahibi olması Cumhuriyetimizin en büyük teminatıdır.
Cumhuriyet, ezelden ebede akıp giden şanlı tarihimizde çok önemli bir aşamadır. Şanlı tarihimizin yüz akıdır. Cumhuriyet, Bizi millet olarak yıllardır bir arada tutan toplumsal birlik, beraberlik ve toprak bütünlüğümüzü sağlayan en önemli kazanımdır. Cumhuriyet aynı zamanda geçmişten geleceğe uzanan gönüllü bir beraberliktir.
Bu büyük günde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Atatürk başta olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anarken bu coşku içerisinde tüm hemşehrilerimin Cumhuriyet bayramını kutlarım.” Belediye Basın