BAŞKAN TARHAN: “BULANIKLIK SU PROBLEMİNİ BİTİRİYORUZ”

0
481

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, yıllardır üzerinde çalıştığı Su Arıtma Projesini İslam Kalkınma Bankası tarafından tamamen hibe olan 500 Milyon TL kredi ile hayata geçiriyoruz dedi.

Kadirli’nin şebeke suyunun Kalealtı içme suyu kaynağından karşılandığını ve uzun bir süredir belirli doğa olaylarını (yağmur, heyelan vb.) takip eden zamanlarda içme suyunda bulanıklık meydana geldiğini belirten Başkan Tarhan, “Kadirlimizin en önemi sorunlarından birisi su bulanıklığı. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren suyun bulanıklık sorunuyla ilgili sayısız önleme çalışmaları yaptık. Arıtma tesisinin de içinde bulunduğu projemizi ivedilikle yapılması için İller Bankasına sunduk. Ocak ayında İslam Kalkınma Bankasından 500 Milyon TL hibe çıktı. Arıtma tesisinin yapımı için Belediye Meclisimizden yetkiyi aldık ve hemen İller Bankası Genel Müdürlüğü ile protokolü imzaladık. Zöhre Mezarlığı civarındaki arazimizde Arıtma tesisinin inşaatına başlayarak kısa bir sürede yaparak hizmete sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

ATIK SU ARITMAYI BİZ YAPTIK BUNU DA YİNE BİZ YAPACAĞIZ

Türkiye’nin en ucuz suyunu veren bir belediye olarak en berrak suyu da yine biz halkımıza sunacağız.

Atık Su Arıtma tesisini yaparak hizmete sunan Bir belediye başkanı olarak su arıtma tesisini de yine biz yapacağız. Projenin hayata geçirilmesi için bize yetki ve destek veren belediye meclis üyelerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kadirli’mize hayırlı olsun.”

EFENDİ ERKAYIRAN