BAŞKAN KARA’DAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

0
182

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, şehit yakınları ve gazilere iftar yemeği verdi. Köşk Düğün Salonunda düzenlenen iftar yemeği öncesinde şehit yakınları ve gazilerin oturduğu masaları tek tek dolaşan Başkan Kara, şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilendi. İftar sonrasında şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua yapıldı.
Şehit ve Gazi Derneklerinden Başkana Teşekkür
İftar sonrasından söz alan Emniyet Mensupları ve Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği (EMŞAD)Osmaniye İl Başkanı Mahmut Kaplan; “Bizlere değer veren Sayın Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya çok teşekkür ederiz. Bu iftar yemeği için kendisine çok teşekkür ederiz.”dedi.
Osmaniye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Durmuş Öksüz ise konuşmasında Başkan Kadir Kara’ya teşekkür ederek şunları söyledi: “Sayın Başkanımız bizlere söz verdi, ardından dernek binamızı yaptı ve teslim etti. Her fırsatta desteklerini bizlerden esirgemiyor. Kendisine tüm üyelerim adına çok teşekkür ederim.”
Acı Haber İftarda Geldi, Başkan Misafirlerine Hissettirmedi
Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’nın, şehit yakınları ve gazilere verdiği iftar yemeği sırasında Zorkun-Haçbel’den şehit haberi geldi. Başkan Kara, konuşmasında bu haberi şehit yakınları ve gazilerin moralini bozmaması için duyurmadı ama üzüntüsü konuşmasına yansıdı. Zaman zaman gözlerinin dolduğu gözlenen Başkan Kadir Kara; “Sizler bizlerin baş tacısınız. Sizler için ne yapsak azdır. Daha gencecik yaşlarında çocuklarınızı toprağa verdiniz. Hepinize Allah’tan sabırlar diliyorum. Bizden ne isterseniz yapmaya hazır, emrinizdeyiz. Artan terör olayları karşısında yüreklerimiz dağlanıyor. Acımız her geçen gün daha da artıyor. Ancak şu bilinmelidir ki er ya da geç bu terör illeti ülkemizden silinip atılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devlettir. Ben iftar davetimize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun” şeklinde konuştu.