BAŞKAN KARA ÇAT KAPI GİTİTĞİ EVDE İFTARINI AÇTI

0
140

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, geçtiğimiz Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da mahallelerde halkın iftar sofrasında, halk ile beraber iftarını açıyor. Başkan Kara, önceki akşam iftar vaktine 30 dakika kala Hacı Osmanlı Mahallesi’nde oturan Mustafa Sığak’ın evine çat kapı giderek oruç açtı.
Başkan Kadir Kara ve eşi Nihal Kara, önceki akşam Hacı Osmanlı Mahallesindeki bir eve iftar vaktine 30 dakika kala çat kapı giderek misafir oldular.
Emekli Mustafa Sığak’ın evine giden Kara, Sığak ailesiyle birlikte oruç açtı. Başkan Kara ve eşi iftar öncesi ve sonrası ev sahipleri Mustafa- Elif Sığak çifti ve çocukları ile sohbet etti, Ramazanlarını tebrik etti.
Belediye Başkanı Kadir Kara ve eşinin iftar sofralarına gelmesine çok sevindiklerini söyleyen Mustafa Sığak, “Sayın Başkanımız bizleri son derece mutlu etti. İftar soframıza geldi ve yemeğimizi kendisiyle paylaştık. Habersiz olarak gelip, kapımızı çalıp soframıza konuk olması bizleri çok sevindirdi. Ailem adına kendinse ve eşine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Ev sahibi Elif Sığak ise; “Düşünsem bile aklıma gelmeyecek bir olay oldu. Başkanımız iftar soframıza gelip, bizlerle birlikte iftar açması çok güzel bir olay. Allah kendinden razı olsun. Bu mübarek ayda bizleri mutlu etti” şeklinde konuştu.
Çat kapı olarak Mustafa Sığak’ın evine habersiz olarak misafir olan Başkan Kadir Kara; “Habersiz olarak iftara az bir zaman kala çat kapı yapıp Sığak ailesinin iftar sofrasına oturduk ve eşimle birlikte orucumuzu bu ailemizle ile hep birlikte açıyoruz. Bizleri kabul ettikleri için Sığak ailesine çok teşekkür ediyorum. Her zaman halkımızla birlikte olmaya çalışıyorum. Bugün de halkın sofrasında, halkımızla birlikte iftar açmaktan büyük keyif duyuyorum. Bu vesile ile Sığak ailesinin ve tüm hemşehrilerimin mübarek Ramazan ayını bir kez daha tebrik ediyorum ” dedi.