BAŞKAN KADİR KARA, KUR’AN-I KERİM DAĞITTI

0
128

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, mahalle gezileri sırasında kendisinden Kurán-ı Kerim isteyen Nisa Ahlak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne 100 adet Kur’an-ı Kerim hediye etti. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde dernek çatısı altında insanlara faydalı ilimler öğreten dernekte, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimi okumasını öğrenen büyüklü, küçüklü vatandaşlara Başkan Kara tarafından Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
Başkan Kadir Kara, geçtiğimiz gün Nisa Ahlak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne giderek burada bulunan bayanlarla bir müddet sohbet etti. Ramazan aylarını da tebrik eden Başkan Kara, daha önce verdiği bir sözü yerine getirmek için bu ziyareti yaptıklarını ifade etti. Kara; “Mahalle gezilerimiz sırasında burada dernek yöneticileri bizlerden bir istekte bulunmuşlardı. Bizden yüce kitabımız olan Kur’an-ı Kerim istediler. Bizler de mübarek bir güne denk getirerek bize verilen bu görevi yerine getirdik. 100 adet Kur’an-ı Kerimi bugün dernek görevliklerimize teslim ettik. Allah güçlerini, kuvvetlerini arttırsın” dedi.
Nisa Ahlak Kültür ve Yardımlaşma Derneği yetkilileri ve üyeleri ise; “Başkanımızdan burada Kur’an-ı Kerim öğrenen halkımız için Kur’an-ı Kerim istemiştik.  Kendisi de bugün bizlere Kur’an-ı Kerimleri getirerek teslim etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, Allah başkanımızdan razı olsun” şeklinde konuştular.