BAHÇELİ 'TERÖR KONUSUNDA ATILACAK HER ADIMI DESTEKLİYORUZ'

0
123

Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından yapılacak olan meydan ve otopark temel atma töreninde yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. Konuşmasında hükümeti eleştiren Bahçeli şunları söyledi:
“Sanal kahramanlıklarla, başka coğrafyalarda küresel planların taşeronluğunu yayanlar, Osmaniyeli kardeşlerimizle aramıza asla giremeyeceklerdir. İlkelerimizin burçlarını aşamayacaklardır. Ülke her alanda geriye giden istikrarsız bir yapıya bürünmüştür. Hükümetin izlediği iç ve dış politika, artan ölçekte kriz ve kaos üreten bir duruma gelmiştir. Vatandaşlarımız AKP’nin kontrolsüz günübirlik ve sahte çıkışlarıyla tedirgin ve gergin bir haldedir. Devletimiz itibarını kaybetmekte ve içten içi devamlı tahrip edilmektedir. AŞ ve iş üretilmediğinden büyük bir huzursuzluk ve umutsuzluk dalgası milletimizi hakimiyeti altına almıştır. Doğalgaz ve elektrik zamlarıyla birlikte hayat pahalılığı daha da katlanmış ve evlere adete ateş düşmüştür. Dövizdeki artış, en başta borçları dağ gibi büyüyen vatandaşlarımızı perişan bir duruma bırakmıştır. ve adı konmamış bir krizin varlığını deşifre etmiştir.”
‘ERDOĞAN, TERÖRLE SAMİMİ MÜCADELENDE MHP YANINDADIR’
Kanlı terör örgütünün habis ve menfur eylemlerinin doruk noktaya çıktığını da belirten Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türk milleti bölünmenin ve dağılmanın son soğuk sularında boğulmak istenmektedir. Vatanımız kirli bir ihanet tuzağında kan ve derman kaybetmektedir. Yüreklerimizi burkan ve milletimizi infiale sürükleyen şehit haberleri dayanılamayacak bir sınıra gelmiştir. Şehirlerimiz güvensizliğin kaynağı haline gelmiştir. Artık bu bölücü terör örgütü illetinden kurtulmak lazımdır. Birliğimize ve kardeşliğimize ve esenliğimize musallat olan bölücülerin haddi mutlaka bildirilmelidir. Ne gerekiyorsa yapılmalı ve her türlü tedbir alınmalıdır. Gavur Dağı’ndan sesleniyorum, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelede samimi olduğun sürece, kararlı olduğun sürece MHP yanındadır.”
CANİLER İNLERİNDE YOK EDİLMELİ
Sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkiyi 1 yıl daha uzatan tezkerenin süresinin 17 Ekim’de dolacağını hatırlatan Bahçeli şöyle konuştu:
“Tezkere 1 yıl daha uzatılmalıdır. İcra edilecek kara hareketi ile caniler inlerinde yok edilmelidir. PKK’nın yuvalandığı Irak’ın kuzey bölgesi ile mücavir alanlarını tamamen etkisizleştirmek için vakit kaybetmeden Türk Silahlı Kuvvetleri’ne izin verilmelidir. ve çarenin adı Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Sınır ötesi tezkere çıkartılmalı ve milletimizi selamete götürecek girişimler bir an önce başlatılmalıdır. Kandil’in fitne ve fesat saçan ışığı, Türk milletinin kudreti insanlık düşmanlarına karşı mutlaka gösterilmeli ve Kandil’e Türk Bayrağı çekilmelidir. Terör ve bölücülük konusunda tekrar ediyorum, atılacak her adımı destekleyeceğimizden ve buna yönelik karar ve niyetlerin arkasında duracağımızdan herkes emin olmalıdır. Bin yıllık kardeşlik hukukunu koruma konusunda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Osmaniye’de bulunan bin yıllık kardeşliğimizin temsili olan ve nereden gelirse gelsin, artık Osmaniyeli olan bütün Kürt kökenli kardeşlerimi kucaklarız. Bu milletin hiç bir ferdini göz ardı etmeyiz, edemeyiz. Kürt kökenli kardeşlerimizi terörle ilişkilendirmeye çalışanları iyi niyetli göremeyiz. Biz son yurdumuzda bütün halinde ve birlik içinde yaşayacaksak, evvela her vatandaşımızı kutsal bir emanet ve incitilmemesi gereken bir değer olarak kabul etmeliyiz. Nitekim bizim ilkemiz, hedefimiz ve yeminimiz buna yöneliktir.”
Konuşmanın ardından törende davulcuların şovunu gülerek izleyen Bahçeli, ardından MHP İl teşkilatını ziyaret etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz