ATIL ARAZİ SPOR KOMPLEKSİ VE PARK OLDU

0
165

Kadirli’de belediye tarafından atıl durumdaki araziye Spor Kompleksi ve çocuk parkı yapılarak halkın kullanımına sunuldu.
Ş.Cengiz Topel Mahallesinde atıl durumda olan alanı değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan 1,5 dönümlük bir spor tesisi ve çocuklarımıza oyun alanları açmanın heyecanını yaşıyorum dedi.
Başkan Tarhan “Çalışmaların yapıldığı alan daha önce boş arsa olarak atıl durumdaydı. Alanı gençlerin ve mahalle sakinlerinin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri olan sosyal aktivite alanları olarak yeniden yapılandırdık. İnşallah bundan sonraki süreçte de mahallelerimize uygun olan yerlere bu aktivitelerin uygulanabilmesi için spor tesisi çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.
BAYANLARIN SPOR ALETLERİNE İLGİSİ DAHA FAZLA
Başkan Tarhan özellikle kadınlarımızın spor yapmalarını artırmak için mahallelerimizde spor aleti yerleştiriyoruz diyerek şunları söyledi;
“Akşam üzerileri bir çok bayanımız Savrun çayı kenarında yürüyüş yapıyor. Bu yürüş alanın olduğu yerlerde spor aletleri var. Yürüyüş sonrası spor aletlerinde sporunu yapan vatandaşlarımızın her geçengün sayısının artması nedeniyle bu spor aletlerinde mahallelerimizin muhtelif yerlerine yapmayı düşünüyoruz. Bu vesile ile bayanlarımızın spora olan ilgisini artırmak ve onların sağlıklı bir yaşam için zemin oluşturmak istiyoruz” dedi.
Haber : Efendi Erkayıran