ANKARA’DAKİ OSMANİYE’Lİ ÜNİVERSİTELİLER TOPLULUĞU YOĞUNOLUK İLKÖĞRETİM OKULUNA 500 KİTAP BAĞIŞLADI

0
392

Ankara’daki Osmaniyeli Üniversiteliler Topluluğu Kadirli Yoğunoluk ilköğretim okuluna 500 kitap bağışında bulundu.
Tamamı Osmaniyeli olan üniversite öğrencileri oluşturdukları Ankaradaki Osmaniyeli Üniversiteliler Topluluğu, Osmaniye ve ilçelerindeki okullara kitap bağışında bulunmaya devam ediyor.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Anakara’daki Osmaniyeli Üniversiteliler Topluluğu Başkanı Mehmet Akif Asker ( 24) Ankara’dan başlatmış olduğumuz kitap kampanyamızın ilk ayağı olan Kadirli ve Düziçin’de iki adet ilköğretim okulunun kütüphanelerine kitap yardımında bulunduk dedi.
Asker konuşmasına şöyle devam etti;
“Yoğunoluk Köy İlköğretim okuluna Osmaniye’li hemşerilerimizle ve  üniversiteli öğrenci arkadaşlar  olarak sosyal sorumluluk adı altında  minik kardeşlerimize kitapları   ulaştırmanın sevinci içerisindeyiz. Bundan sonraki projelerimiz Osmaniye ve Osmaniye halkı için olacak. Bu bizim ilk kitap kampanyamız ve bundan sonraki her yıl en az bir okulumuzun kütüphanesini kurmak istiyoruz. Bunun için de Osmaniye halkının desteklerini bekliyoruz. Yapacağımız projeler memleketimizin en ücra köşesinde  kalmış minik kardeşlerimiz için olacaktır. Ders kitaplarından başka kitapları da  okuyabilsinler, eğitimlerine farklı açıdan bakış sağlaya bilirler belki. Bir kardeşimizin Çanakale’yi görme imkanı yoktur ama Çanakkale Destanından mahrum olmasın, okuyarak öğrenebilsin. Kitap kampanyamızda  emeği geçen, bizleri bu yolda desteklerini esirgemeyen tüm Osmaniye’nin duyarlı halkına, Üniversiteli arkadaşlarımıza ve emeği geçen  herkese ANKARA’daki  OSMANİYE’li ÜNİVERSİTELİLER olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarım” dedi.
Yoğunoluk ilköğretim okulunun kütüphanesine getirilen kitaplar okul idaresi nezdinde okul kütüphanesine yerleştirildi.