ANDIRIN’DA BEŞ FARKLI YERE FİDAN DİKİLDİ

0
854

Andırın’da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı oluşturuldu. Andırı’da çeşitli yerlerinde binlerce fidan toprakla buluşturuldu.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan etmiş olduğu, Ağaç gibi köklü, orman gibi güçlü Türkiye için 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü kapsamında Andırın Orman İşletme Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen fidan dikme etkinliğine. AndırınKaymakamı Orhan Ayaz, Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Andırınandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Çakır, Andırın Emniyet Amiri Vekili Komiser Yardımcısı Ahmet Küçükduran, Andırın Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Kenan Dayısoylu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen, Orman İşletme Müdürü Yunus Kurtgöz ve Orman İşletme Personeli, İlçe Tarım Müdürü Uğur Adsay, Ak Parti Andırın İlçe Başkanı Abdülkadir Kayıran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Esma Kürtül ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ali Keleş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Daire Müdürleri, STK’lar, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, Pınarbaşı Mahallesi Boğasak mevkiinde “Cumhuriyete Nefes Geleceğe Nefes” olmak için Andırın’ın 5 farklı lokasyonda 12023 fidan toprakla buluşturularak 100. Yıl Hatıra Ormanı oluşturuldu.
Fidan dikme programının açılış kurdelesini İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Belediye Başkanı Ahmet Doğan ve protokol üyeleri birlikte kestiler. Programda kısa bir konuşma yapan Andırın Kaymakamı Ayaz, böyle anlamlı bir programın hazırlanmasında emeği geçen başta Orman İşletme Müdürlüğümüze ve programa katılan herkese teşekkür ediyorum diyerek, dikilen fidanlarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından ‘Cumhuriyete Nefes, Geleceğe Nefes’ olmak için toplu fidan dikimi İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Protokol Üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından gerçekleştirildi.
Şenlik havasında geçen fidan dikim törenleri sonunda Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan fidanlar ve çeşitli hediyeler İlçe Kaymakamı Ayaz ve Belediye Başkanı Doğan tarafından çocuklara verildi.

ZEHRA BALCILAR