AKİF KIZAL BLD. BŞKAN ADAY ADAYI OLDU

0
688

Veteriner Hekim Mehmet Akif Kızal, Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Açıkladı
Kadirli’nin tanınmış sevilen Veteriner Hekimlerinden Mehmet Akif Kızal, Ak Partiden Kadirli İlçesi Belediye Başkan Aday adayı oldu.
Ak Parti Kadirli Belediye Başkan Aday adayı Mehmet Akif Kızal, “Kadirli için değişim vakti geldi. Çeşitli kademelerde 15 yıl boyunca hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum güzel ilçemiz Kadirli’nin Belediye Başkanı olarak hizmet edebilmek için Ak Parti Kadirli Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıkıyorum. Çıktığım bu mukaddes yolda sizlerin kıymetli dua ve desteklerini talep ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. “dedi.
Daha önce, Ak Partide Gençlik Koları Başkanlığı ve İlçe Yönetiminde görevinde de bulunmuş olan, Veteriner Hekim Mehmet Akif Kızal Kim dir?
“1986 yılında doğdu. İlkokul eğitimini Kadirli Şehit Pilot Cengiz Topel ilkokulunda, ortaokulu Cevdet Paşaortaokulunda liseyi Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu lisesinde başarıyla mezun olup lise son sınıfta Atatürk Üniversitesini kazanarak Veteriner Fakültesine başladım. 2003-2008 yıllarında başarılı bir eğitim alarak 20.06.2008 yılında Veteriner Fakültesinden mezun oldum. 2009 yılında Kadirli’de Gazi Veteriner Kliniğini açtım. 2010 yılında Tarsimekperliği sınavını kazanarak Tarsimeksperi oldum. 2010-2011 yıllarında Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı yaparak 15 yıldır partim de çeşitli görevler alarak hizmet verdim. 2011 yılında sevgili eşim Ayla Hanımla evlendim. Üç çocuğum vardır.”