AK Parti Sumbas Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Şanlıyurt’tan 3 Aralık’ı Dünya Engelliler Günü Mesajı

0
213

AK Parti Sumbas Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Şanlıyurt 3 Aralık’ı Dünya Engelliler Günü dolayısıyla. Sumbastaki Engelli vatandaşlarla bir araya geldi bu güzel günde yanlarında olduklarını hissettirdi.

AK Parti Sumbas Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Şanlıyurt’un mesajı şöyle :

Birleşmiş Milletler engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacı ile 1992 yılında 3 Aralık’ı Dünya Engelliler Günü olarak belirlemiştir.

3 Aralık bu özel kardeşlerimizin anımsanması için bir vesile olmanın aksine hayatımızın her anında ve her alanında engellerin ortadan kaldırıldığı bir toplumsal düzenin taçlandığı gün olmalıdır.

Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarıyla her bireye sahip çıkmalı, toplum olarak engelleri ivedilikle ortadan kaldırmalıyız.

Engelli bireylerimize engelsiz yaşam sürdürmek sadece devletimizin değil engelli adayı bir toplum olarak bizatihi bizlerin asli görevidir. Bu farkındalık gününü milat olarak görüp onlar için günlük sorunların oluşmayacağı, tüm engellerin aşılabileceği engelsiz bir dünya inşası için el ele vermeliyiz.

Bu inançla, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.