Ak Parti Milletvekili Adayı Suat Önal:“Ülkemiz nereden nereye geldi”

0
129

Osmaniye Ak Parti İl Teşkilatı ile milletvekili adayları hafta sonu yapılacak olan seçimler için çalışmalarını sürdürüyor.
Geçtiğimiz gün teşkilatın Haraz Mahallesinde düzenlediği toplantıda konuşan milletvekili adayı Yrd. Doç.Dr. Suat Önal 2002 öncesi ile Ak Parti iktidarı dönemi arasındaki farktan bahsetti.
Beraberinde İl Başkanı Ömer Yağmur ve milletvekili adayı A.Kadir Şahin’inde yer aldığı mitingde konuşan Önal seçimlerin önemine dikkat çekti.
Ak parti’nin iktidara gelmeden önceki Türkiye’nin tablosunu anlatan Önal 2002 yılından önce hastane kuyruklarında sabahın erken saatlerinden itibaren sıraya giren vatandaşın akşama kadar ancak muayene olabildiğini söyledi.
Önal “Okul açıldığından itibaren 15 gün kitap bulunmadığı için eğitime verimli olmayan bir sistemimiz vardı. Devlet bankaları ve özel bankalar devlet güvencesinde olduğu için boşaltılan bankaların zararını milletten aldığı vergilerle karşılayan bir hükümet vardı. Yine hat safhaya ulaşan işsizlik ve ekonomik istikrarsızlık vardı. Yatırımları bulunan yatırımcıları iktisadi yatırım yapmaktan endişe ediyorlardı. Niçin derseniz? Çünkü Türk lirasının değeri her gün döviz karşısında değer yitiriyordu. Maaşlı olan işçisinin, memurunun maaşını ödeyebilmek için IMF’den para isteyen, borç para isteyen bir hükümet vardı. Dış ticaret açığı bir hayli fazla olan ithalatı ihracatının üzerinde olan ekonomik dengesizlikler dolayısıyla istikrarsızlık içinde olan bir Türkiye vardı.” Dedi.
Ak Parti iktidarının 8.5 yıl içerisinde bunları büyük ölçüde aştığına dikkat çeken Ak Parti milletvekili adayı Suat Önal “Bugün Osmaniye’mizde de Korkut Ata Üniversitesi var. Bu üniversite Ak parti iktidarı döneminde açıldı. Eskiden organize sanayi bölgesi diye bir sanayi bölgemiz yoktu. Ama bu gün Ak Parti’nin yapmış olduğu yine muazzam bir uygulamayla 584 sayılı yatırımların teşviki kanunuyla muazzam bir şekilde büyüyün bir organize sanayi bölgemiz var. Memleketimizde işsizlik sorunu her gün aşağıya doğru orantılı olarak iniyor. İşsizlik oranımız Türkiye istatistik kurumunun raporlarına göre geçen ay işsizlik oranı %10,5’e düşmüş. İnşallah bu oranın yakın zamanda %5’lere düşürülmesi hedefleniyor. Ve organize sanayi bölgemizin gelişim noktasında önü çok açık. Mevcut organize sanayi bölgemize ilaveten 2 bin 450 dönümlük bir sanayi arazisinin tahsisatı da yapıldı. Çok yakın zamanda buraları da hem kalifiye insanları çalıştırabilecek istihdam oranı yüksek olabilecek, hem de nitelikli yatırımcıları barındıracak fabrikaların oluştuğunu göreceğiz. Organize sanayi bölgesinden Erzin körfezine kadar olan alan mükemmel bir sanayi bölgesi olacak. Hem çevre ve orman bakanımız hem de ulaştırma bakanımız, başbakanımızın 5 Mayısta Osmaniye’ye gelişlerinin akabinde gelerek bölgemize yapılacak yeni yatırımların müjdesini verdiler. Ulaştırma bakanımız bu müjdeler kapsamında Toprakkale’den itibaren sanayi bölgemize ve organize sanayi bölgesinden sonra da limana körfeze doğru hem yeni demir yolu ağının hem de bu demir yoluna paralel kara yolunun müjdesini verdi ki inşallah bu bölgemizdeki sanayileşmenin çok hızlı gerçekleşeceğinin bir işaretidir. Yine Konya’dan Gaziantep istikametine tesis edilecek yüksek hızlı tren hattının açılacağını ve bu vesileyle bölgemizden hızlı tren hattının geçeceğinin müjdesini verdi. Osmaniye’ye birçok alanda yenilikler gelecek. Bugün sayın başbakanımız Türkiye’de yapılacak genel anlamdaki hizmetleri sayarken akla hayale gelmeyen devasa projeler sunuyor. Bunları sunarken birilerinin de tabiri caizse içi gidiyor. Çünkü bu millet artık Ak Partiye gönülden inanıyor. İktidardayken halkına karşı şefkatli olabilen, halkının ihtiyaçlarını gidermeye gayret eden, halkın sorunlarını çözen ve halkın hayır duasını alabilecek işler yapabilen bir Ak Parti var. Ak Partinin başında da büyük bir usta var. Sizler ne kadar övünseniz azdır. Çünkü böyle bir başbakan tarihte zor görülür. Şükürler olsun Türkiye’nin başında böyle bir ustamız var.” Dedi.
Ak Parti milletvekili adayı Suat Önal’ın konuşmasının ardından diğer bir milletvekili adayı A.Kadir Şahin’e Hazar Mahallesi sakinlerine seslendi.
Ak Parti öncesi ve sonrası hakkında vatandaşlara bilgi veren Şahin seçimlerde Ak Parti’nin büyük bir galibiyetle çıkacağını söyledi. Haber Merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz