Ak Parti adayları canlı yayın konuğu oldu

0
174

 
12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için çalışmalarına bütün hızıyla devam eden Ak Parti yöneticileri ve milletvekili adayları seçim irtibat bürosu önünde ORT televizyonunun canlı yayın konuğu oldu.
Sunuculuğunu televizyonun genel yayın yönetmeni Çağatay Önen ile Radyo İhsan Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yılmaz’ın yaptığı ‘Seçim 2011’ adlı programa Ak Parti İl Başkanı Ömer Yağmur, Merkez İlçe Başkanı Sait Kıraç, Kadın Kolları Başkanı Zekiye Yılmazer, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kaya’nın yanı sıra milletvekili adayları Suat Önal, Mustafa Dayangaç ve A.Kadir Şahin katıldı.
Seçim çalışmaları hakkında sorulan sorulara yanıt veren konuklar partilerine gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını söylediler.
Partililerinde büyük ilgi gösterdiği ORT’deki canlı yayın programında konuşan İl Başkanı Ömer Yağmur ülke genelinde yapılan güzel hizmetlerden Osmaniyeni’nde payını fazlasıyla alacağını söyledi.
Yeni dönemde Osmaniye’de yeni bir şehir inşa edeceklerini kaydeden Yağmur konuşmasında şunları söyledi “Organize Sanayi Bölgemizde 1 milyar dolarlık Avrupa’nın en büyük limanlarından birisi Tosçelik Fabrikası tarafından yapılıyor. Bu liman tamamlandığı anda bir koridor açarak şehrimiz için büyük bir kazanım elde etmiş olacağız. Tosçelik ve daha birçok büyük firma şehrimizde devasa hizmetlere imza atacaklar. Yumurtalık – Burnaz körfezi ile birlikte Osmaniye’mizde inanıyoruz ki bir körfez kenti haline gelecektir. Şehrimizdeki değişimi de görüyorsunuz. İktidarlığımızın yeni döneminde de yerel yönetimlerle paralellik içerisinde güzel projelerimiz var. Erzin’i de Osmaniye’ye bağlama projemiz var. Oradaki muhtarlarımızın da böyle bir talebi var. Biz bunu başbakanımıza da sunduk. Erzin-Osmaniye arasına bulvar açarak Akyar eteklerine yeni bir Osmaniye inşa etmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki süreçlerde inşallah şehrimizde işsizlik problemi de ortadan kalkacaktır. Türkiye gelişecek ve buna paralel olarak da Osmaniye’de ülkemiz ile birlikte gelişecek ve büyüyecektir.” Dedi.
Canlı yayında konuşan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Sait Kıraç ise seçim çalışmalarını sahada yürütmenin kendilerine ayrı bir keyif verdiğini söyledi.
Türkiye’de kişi başına milli gelirin 25 bin dolar olarak belirlendiğini kaydeden milletvekili adayı Suat Önal ise ileriki süreçlerde bir körfez kenti haline gelecek olan Osmaniye ve bölgesinin de bu hedefi yakalamada büyük bir pay sahibi olacağına inandığını belirtti.
ORT’nin ‘Seçim 2011’ adlı canlı yayın programının devamında ise Kadın Kolları Başkanı Zekiye Yılmazer, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kaya’nın yanı sıra milletvekili adayları Mustafa Dayangaç ve A.Kadir Şahin’de kendilerine yönelen sorulara yanıt vererek seçim çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Haber Merkezi