AHMET SELÇUK RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE SAHNE ALDI

0
96

Osmaniye Belediyesi Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde Osmaniye’de sahneye çıkan ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye muhteşem bir gece yaşattı. Duygusal şiirleriyle tanınan Ahmet Selçuk İlkan, okuduğu şiirlerle herkesi kendinden geçirdi. İlkan’ın saz heyeti ise bestelenen şiirlerinden şarkıları seslendirdi.
Ahmet Selçuk İlkan konserine başlamadan önce; “Osmaniye’de olmaktan çok mutluyum. Sayın Valimiz ile çok eskiye dayanan bir dostluğumuz var. Sayın belediye başkanımız bizleri buraya davet ettiğinde tereddütsüz hemen koşup geldik. Her ikisine de sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Biz bu toprakların çocuğuyuz. Adana’da doğdum ve büyüdüm. Bu şiirleri bana bu toprakların insanları yazdırdı. Onların duygularına tercüman oldum. Ben bugün Osmaniye’de olmaktan, sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum.”şeklinde konuştu.
Her geçen gün daha çok ilgi gören Osmaniye Belediyesi Ramazan Etkinlikleri’nde geçtiğimiz gece heyecan doruğa çıktı. Binlerce Osmaniyeli şair Ahmet Selçuk’u dinlemek için Cumhuriyet Meydanı’na akın etti. Konseri Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Garnizon Komutanı J.Yarbay Hakan Özkan, MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Belediye Başkanı Kadir Kara, protokol davetlileri ile çok sayıda vatandaş izledi.
Bir buçuk saat sahnede kalan Ahmet Selçuk İlkan’a konser sonrasında Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlanan Karatepe kilimi, yerfıstığı, beymail draje fıstık ve sanatçının portesinin çizildiği tablodan oluşan hediyeler protokol üyeleri tarafından sanatçıya takdim edildi.
Konserin sonunda sahneye çıkan Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah; “Ramazan gününde çok güzel bir gece geçirdik. Bu programda emeği geçen başta belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Ramazan gecelerinde böyle etkinliklerde halkımızla birlikte olmaktan mutlu oluyorum. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin Ramazan ayını kutluyorum.”dedi.
Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu ise; “ Osmaniye’de Ramazan aynı şenlendiren, daha renkli hale getiren Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara’ya çok teşekkür ediyorum. Bu akşam bizi sevdadan, sevgiden, aşktan alıp iklim iklim dolaştıran Ahmet Selçuk İlkan Beye de çok teşekkür ediyorum. Tüm hemşehrilerimin Ramazan ayını tebrik ediyorum” dedi.
Daha 20 gün önce Osmaniye’de göreve başladığına dikkat çeken Garnizon Komutanı J.Yarbay Hakan Özkan, bu geceyi hazırlayan herkese teşekkür etti.
Yüreğimden gelenleri ifade etmek istiyorum şeklinde sözlerine başlayan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara şunları söyledi: “Ahmet Bey bizlere unutulmaz bir gece yaşattı. Yüreğine, diline sağlık. Osmaniyeli hemşehrilerime güzel bir gece yaşatırken, onların yüreklerini de yaktınız. Etkinliklerimize ilgi gösteren hemşerilerime de çok teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz