23 NİSAN TAEKWONDO ŞÖLENİ”  TAMAMLANDI

0
239

Minikler, Yıldızlar İller Arası Tekvando Şampiyonası yıldızlar kategorisinde yapılan final karşılaşmalarının ardından sona erdi.

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo İl Temsilciliğinin 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan “23 Nisan Taekwondo Şöleni” Minikler ve Yıldızlar İller Arası Tekvando Şampiyonası” 9 il, 35 kulüpten 317 sporcunun şampiyonluk mücadelesine sahne oldu.

Merkez  Spor Salonu’nda 19 Nisan Cumartesi günü  İstiklal Marşımızın okunması ve saygı duruşuyla başlayan şampiyonada  açılış  konuşmasını Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi  ve Taekwondo il Temsilcisi Mustafa Doğru yaptı.

Sporseverlerinde yoğun ilgi gösterdiği müsabakalarda minik sporcular birincilik kürsüsünde yer alabilmek için tüm hünerlerini sergiledi. Performansları ile büyüklere taş çıkartan minik sporcuların mücadelesi ise sporseverlerden tam not aldı. Sabah saatlerinde başlayan heyecan akşam saatlerinde yapılan final karşılaşmalarının ardında sona erdi.

Şampiyona sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları ise düzenlenen törenle  Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, İl genel Meclis üyesi Kemal Yalçın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi tarafından verildi.