18 YIL ARADAN SONRA BİR ARAYA GELDİLER

0
178

Kadirli imam hatip lisesi 92–93 döneminde mezun olan 12-C sınıfı öğrencileri 18 yıl aradan sonra bir araya gelerek yıllar geçse de arkadaşlar arasındaki irtibatın devam ettiğini, güzel bir etkinliğe adım atarak Kadirli’de İmam Hatip Mezunları arasında bir ilki gerçekleştirdiler.
2 Eylül Cuma günü İmam Hatip Camisinde Cuma namazında buluşan 12-C sınıfından mezun olan öğrenciler eski günleri yad etmek adına Kadirli İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek okul müdürü Yakup Arslantaş’la görüşerek okul hakkında bilgiler aldılar.
Okul müdürü Yakup Arslantaş’ın sıcak ve samimi karşılamasıyla memnun olan mezun öğrenciler eski günleri tekrar yaşamanın mutluluğuyla eski anıları tekrar tazeleyerek güzel bir atmosfer oluşturdular. Okul müdürü Yakup Arslantaş yapılan bu ziyaretten çok memnun olduğunu ve bu tür faaliyetlerin her zaman destekçisi olacağını ifade ederek Kadirli İmam Hatip Lisesi olarak bu tür çalışmalara destek vereceğini ifade etti.
12-C sınıfından mezun olan öğrenciler bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin her yıl tekrarlanarak geleneksek hale getirileceğini bundan böyle her yıl Ramazan bayramının 3. günü buluşma günü olarak belirlendiğini ifade ettiler
Mezunlar buluşması etkinliğine, Halil İbrahim Tamer, Mesut Yağız, Ahmet İspir, Necip Şaban Demirci, Ahmet Doğan, Erol Önsel, Kemalettin Koltek, Murat Yağız, Battal Çam ve Murat Topçu katıldı.
Mezunlar buluşması gelecek yıl daha geniş katılımlı bir toplantı temennisinde bulunularak okul müdürü Yakup Arslantaş ve mezun öğrencilerin çektirdiği hatıra fotoğrafıyla sona erdi.
Muhammet Şamil KUNDAKCI