15 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

0
109
Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin, uyuşturucu madde ticareti ve nakli yapan şahıs ve organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik yaptıkları çalışmalar sonucunda 15 kilo esrar ele geçirildiği bildirildi.
Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi;
Bu bağlamda yapılan araştırma ve çalışmalar neticesi; doğu illerinden temin edilen uyuşturucu maddelerin araçlar ile ilimize getirildiği, uyuşturucu madde taşıyan bu araçların kolluk güçlerince yakalanmamasının önüne geçmek için öncü aracın güzergâh keşfine çıktığı, ayrıca öncü araç içerisinde bayan bulundurularak aile görüntüsünün verilmeye çalışıldığı, bu şekilde hareket ederek ilimize intikal ettirilecek uyuşturucu maddelerin batı illerine pazarlanacağı bilgisi elde edilmiştir.
Elde edinilen bilgiler doğrultusunda 19/06/2011 günü ilimiz geçiş güzergahlarından, otoban ve D-400 karayolu üzerinde araçlara yönelik denetimlere başlanılmıştır. Yapılan denetimler esnasında, aynı gün saat: 23.50 sıralarında içerisinde ( 1 ) erkek ( 2 ) bayan bulunan Fort transit marka minibüsün, otoban yolu Kadirli turnikeleri girişine yaklaştığı esnada görevlilerimizi fark eder etmez durduğu ve telefon ile görüşme yaptığı görülmüştür. Bunun üzerine araç görevlilerimiz tarafından kontrol edilmiş, içerisinde bulunan şahısların yapılan kimlik kontrolü sırasında şahısların şüpheli ve tedirgin davranışlar sergilemesi sonucu şahıslardan şüphelenilmiştir. Aynı saatte otoban yolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasındaki görevlilerimizin dur ihtarına uymayarak hızla başka bir minibüsün kaçma olayı meydana gelmiştir. Görevlilerimiz tarafından yapılan takip neticesinde içerisinde bulunan ( 3 ) erkek, ( 1 ) bayan şahısla birlikte araç yakalanmıştır. Her iki minibüs üzerinde detaylı inceleme yapmak amacıyla içerisinde bulunan toplam ( 7 ) şüpheli şahıs Emniyet Müdürlüğüne intikal ettirilmiştir.
Yapılan detaylı incelemede; telefon ile görüşen şahısların uyuşturucu madde naklini gerçekleştirecek araca öncülük yaptıkları, otoban yolu üzerinde görevlilerimizin dur ihtarına uymayarak kaçan aracın bagajında ise kenevir tohumları ve esrar maddesi kırıntılarına rastlanılmıştır. Kaçan araçta suç delilleri çıkması üzerine görevlilerimiz kovalamaca esnasında araçtan uyuşturucu maddelerin atılmış olabileceği düşünülmüştür. Bundan hareketle kaçan aracın uygulama noktasına geliş istikameti yönünde otoban yolu kenarlarında yapılan araştırmada;
ü     Toplam ( 4 ) adet büyük boy siyah poşet içerisinde (14 kilo 610 gram) uyuşturucu esrar maddesi ile
ü     ( 2 ) adet uyuşturucu madde ticareti naklinde kullanılan araç elde edilmiştir.
Olayla ilgili yakalanan ( 7 ) şüpheli şahıs hakkında T.C.K 188 Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapmak ” suçundan, 20/06/2011 günü Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüpheli şahıslardan ( 4 ) erkek şahıs TEVKİF olmuştur.
Tüm dünyaca insanlık suçu olarak kabul edilen uyuşturucu madde kaçakçılığına karşı mücadelemiz, halkımızın huzur ve güvenliği için kararlılıkla devam edilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz