KAİS YAZ ŞENLİKLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

0
122

Kadirli Ağaç İşleri Sanayi (KAİS) Fabrikası tarafından Pazar günü 4’ncüsü düzenlenen geleneksel Yaz Şenliği muhteşem geçti.
Temmuz ayı başında Karakütük Köyü Hasandede’deki Balık Çiftliğinde 3’ncüsü ve Temmuz ayının son günü Savrun Gözü Yaylasında 4’ncüsü düzenlenen şenliğe davetliler ile KAİS çalışanları ve ortakları yoğun ilgi gösterdi.
Şenliğin açılış konuşmasını yapan KAİS Genel Müdürü Veysel Tüysüz, KAİS’in her geçen gün büyüdüğünü, sektörde kısa sürede büyük projelere imza attıklarını söyleyerek, şenliğe katılan tüm davetlilere teşekkür etti.
Tüysüz, 2008 yılında 4 kişi ile başladıkları bu sektörde 30 çalışanı ve Osmaniye işkur Müdürlüğü desteği ile 25 kursiyerle birlikte 55 aileye istihdam sağladıklarını hatırlatarak, kendilerine her zaman destek veren tüm Kadirli halkına ve müşterilerine teşekkür etti.
Savrun Gözü Yaylasının serinliğinde devam eden şenlikte, Halk Ozanı Aşıklardan Hacı Karakılçık, Osman Akçay, Hakkı Tanrıkulu, Mustafa ve Hasan Fındıklı’nın türküleri büyük alkış aldı.
KAİS çalışanlarının ve katılımcıların halay çekerek oyunlar oynaması ile başlayan şenliğin ilerleyen saatlerinde Faruk Pehlivan ve Esma Tokgöz, türküleriyle programa renk kattı.
Kadirli, Osmaniyhe, Adana ve çevre yaylalardan da katılımın olduğu şenlik sonunda vatandaşlar böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yaparak güzel bir gün yaşatan Kadirli Ağaç İşleri Fabrikası yönetim kurulu üyelerine ve çalışanlarına teşekkür etti.
Efendi Erkayıran-Menderes Özat