EL EMEĞİ ÜRÜNLER 2 GÜN BOYUNCA VATANDAŞLARIN BEĞENİSİNE SUNULUYOR

Osmaniye Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (OBEM) tarafından Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde yılsonu sergisi açıldı.

Osmaniye Belediyesi ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde kadınların meslek edinmesi ve ev ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlı hizmet veren OBEM’in kursiyerleri tarafından üretilen eserler bir arada topladı.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde açılan sergide el emeği göz nuru ürünler stantlarda yerini alarak vatandaşların beğenisine sunuldu. Serginin 17 Haziran Cuma günü akşam saatlerine kadar açık olacağı belirtildi.

OBEM yılsonu sergi açılışını Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar, MHP Osmaniye Kadın Kolları yönetimi, OBEM kurs eğitmenleri ve kursiyerler birlikte yaptılar.

Sergi açılışında konuşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; ”Bu şehirde yaşayan her kesime dokunmanın yerel yönetimin en birinci görevi olduğuna inanarak bu şehre hizmet etmek isteyen bir anlayışa sahibiz.Bu anlayışla, değerlerimiz açısından kadınların hayatımızda çok büyük bir yeri vardır. Bu şehirde yaşayan hanımefendi kardeşlerime, en küçüğünden en büyüğümüze kadar sahip çıkmak anlayışımızın ve inancımızın gereğidir. Beni göreve layık gördüğünüz bir kardeşiniz olarak sizlere her zaman sahip çıkmanın boynumuzun borcu olduğunu biliyoruz. Bunu yaparken sizleri bir çatı altında toplamak, sizlere bu hizmetleri sunabilmek, beceri kazandırabilmek ve aynı zamanda aile ekonomisine katkıda bulunulabilmesini amaçladık. OBEM, Türkiye’de örnek çalışmalardan bir tanesidir. Biz her zaman sizlerin yanında olacağız. Hem bu şehre hizmet etmeye, hem de sizlere destek vermeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar ise; “OBEM, bugüne kadar gördüğüm en güzel projelerden bir tanesi. Osmaniye’de göreve başladığımda Osmaniyeliler adına kurulmuş en güzide ve hayran kaldığım bir eğitim merkezidir. Sayın belediye başkanımız kadir karaya eğitime el sanatlarına ve hayat boyu eğitime verdiği bu desteklerden dolayı herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Osmaniyeli vatandaşlar için yapılan bu hizmetin kıymetinin bilinmesi adına belediye başkanımıza teşekkür ediyor, tüm kursiyerlere başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

OBEM kurslarında eğitim veren tüm eğitmenler adına bir konuşma yapan Leyla Akay, kursiyerler ve eğitmenler olarak OBEM kurslarında olmaktan ve sağlanan desteklerden dolayı Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Kadir Kara, tüm stantları gezerek ürünler hakkında bilgi alarak kursiyer ve eğitmenlerle sohbet etti.

Gönderiyi paylaş